4°C

Foto autors Ventspils hronikas arhīvs

Publikācijas datums 17.03.2023

Iestājoties astronomiskajam pavasarim un lai koši sagaidītu pirmos pavasara svētkus – Lieldienas, Ventspilī tiks uzsākta Lieldienu dekorāciju izvietošana pilsētvidē, informē Ventspils Komunālā pārvalde.

Pirmdien, 20. martā, Latvijā beigsies astronomiskā ziema un iestāsies astronomiskais pavasaris, savukārt no 7. aprīļa līdz 10. aprīlim iedzīvotājus priecēs ilgi gaidītie pavasara svētki – Lieldienas. Lai svētkus sagaidītu un aizvadītu ar gaišu un priecīgu garastāvokli, ar 23. martu pilsētā tiks uzsākta dekorāciju uzstādīšana.

Lielo laukumu rotās pieci olu dekori ar krāšņiem ornamentiem, kas ilustrēs Lieldienu un Pūpolsvētdienas ticējumus. Arī Jaunpilsētas laukumā tiks uzstādītas Ventspils Mākslas skolas audzēkņu apgleznotās Lieldienu olu dekorācijas, ko papildinās svarīgs svētku simbols un bērniem iemīļots tēls – Lieldienu zaķis, kas priecēs ikvienu apmeklētāju. Bet Rātslaukumā atradīsies iedzīvotāju foto mirkļu iecienīta dekoru grupa “Iešūpo Lieldienas”, ko papildinās putnu figūras un krāsainas olu dekorācijas koku zaros, kā arī dekoratīvs stends “Iešūpo Lieldienas Ventspilī”. Arī Pārventas centru rotās krāsainas taureņu figūras, kas tiks izvietotas kokos, uz puķu statīva un puķu dobē pie strūklakas “Kāpu priede”, tāpat tiks uzstādīts arī dekoratīvs stends “Iešūpo Lieldienas Ventspilī”.

Lieldienu svētku dekorācijas ar spilgtām pavasara krāsām priecēs ventspilniekus un viesus līdz pat aprīļa beigām.

Līdzīgi raksti

Līdzīgi raksti

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums