3°C

Foto autors Ventspils Komunālā pārvalde

Publikācijas datums 10.02.2023

Ventspils Komunālā pārvalde ir veiksmīgi noslēgusi būvniecības iepirkumu par būvprojekta izstrādi un autoruzraudzību aktīvās atpūtas veloparka izbūvei Reņķa dārza teritorijā.

Veloparkā būs pieejamas divas dažādu izmēru asfalta velotrases, grants piedzīvojumu velotrase un vairākas atpūtas zonas. Asfalta velotrase jeb angliski pump track ir Latvijā un pasaulē iecienīts aktīvās atpūtas infrastruktūras objekts dažādu līmeņu un vecumu velobraucējiem, skrejriteņotājiem, skrituļslidotājiem un skrituļdēļotājiem. Veloparks tiks iedalīts 3 grūtības pakāpju trasēs:

  • Galvenā trase – Šis būs unikāls objekts pasaules līmenī – pirmā velotrase ar integrētu tuneli, kur krustosies divas trases taisnes. Trase tiks būvēta pēc augstākajiem industrijas standartiem, lai tajā varētu notikt arī starptautiskas sacensības.
  • Iesācēju trase – Līdzās galvenajai trasei plānots uzbūvēt atsevišķu trasi bērniem un iesācējiem. Tai būs zemāks sarežģītības līmenis.
  • Piedzīvojumu trase – Trešā būs piedzīvojumu velotrase grants segumā. Tajā būs iekļauti dažādi modulāri koka un metāla elementiem, kas imitē pilsētā sastopamus šķēršļus – trepes, bedres un šauras trotuāru apmalītes. Šāda trase dos iespēju mazākajiem velobraucējiem apgūt nepieciešamās iemaņas, lai droši varētu sākt piedalīties pilsētas satiksmē.

Ventspils Komunālā pārvalde ir pieņēmusi lēmumu par iepirkuma uzvarētāju, un atbilstoši līgumam būvprojekta izstrāde tiks veikta 4 mēnešu laikā, paredzot uzsākt veloparka būvniecību šī gada otrajā pusgadā.

Līdzīgi raksti

Līdzīgi raksti

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums