-2°C
9°C

Foto autors Ventspils hronikas arhīvs

Publikācijas datums 06.04.2023

Sestdien, 6. maijā, plkst. 11:00 Piedzīvojumu parkā jau tradicionāli ar krāšņu velobraucienu tiks atklāta Ventspils vasaras tūrisma un velo sezona. Latvijā šīs gads tiek aizvadīts Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku zīmē, tāpēc velobraucienam izvēlēts atbilstošs moto “Velodancis”, tāpēc aicinām brauciena dalībniekus padomāt par sava velosipēda un apģērba vizuālo noformējumu, izrotāt velosipēdus un izvēlēties apģērbu ar  tautiskiem elementiem (baltus kreklus, tematiskas cepures vai vainagus, svārkus sievietēm, un pavadīt braucienu ar skaļām dziesmām). Kā jau ierasts, interesantākā noformējuma īpašnieki, saņems pārsteiguma balvas!

Velobrauciens notiks divās trasēs: 2,1 km garajā bērnu trasē un 8,6 km garā trasē.

Bērniem līdz 7 gadu vecumam starts 2,1 kilometru distancē paredzēts plkst. 10:15. Pulcēšanās vieta – pie Piedzīvojuma parka galvenajiem vārtiem. Bērni pēc distances veikšanas saņems speciālu kuponu viena Piedzīvojuma parka atrakcijas apmeklējumam.

Finiša zonā visi dalībnieki saņems ne tikai sertifikātu un uzlīmi, bet arī speciālu kuponu, kas dos iespēju piedalīties loterijā, kuras galvenā balva būs velosipēds. Atsevišķu balvu – pateicības saņems lielākie kolektīvi.

Vērienīgo sezonas atklāšanas pasākumu papildinās Ventspils Kultūras centra organizētās aktivitātes. Abu distanču dalībniekus starta punktā uzmundrinās metālpūšamo instrumentu ansamblis “Ventspils Brass”, velo trasē skanēs Latviešu tautas dziesmas, savukārt, finišā dalībniekus sagaidīs bundzinieki. Svētku koncertā uzstāsies Ventspils grupa “Windy Temper”.

Mazākajiem velobrauciena dalībniekiem par prieku Piedzīvojumu parkā rosīsies Bitīte un Mārīte.

Atceries par drošību!

Atgādinām, ka, dalībniekiem piedaloties velobraucienā, jāizmanto aizsargķivere, kura kritiena gadījumā pasargā braucēja galvu no smagām traumām. Neviens riteņbraucējs nav pasargāts no paša nejaušām kļūdām. Labāk, lai krītot saskrāpējas un ieplaisā ķivere, nevis gūsti traumas Tu pats! Likums nosaka, ka bērniem līdz 12 gadu vecumam ķivere ir obligāta.

Pasākums organizēts Eiropas Savienības projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/103 “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ventspilī” ietvaros! Projekta mērķis ir veicināt sabiedrības veselības paradumu maiņu, uzlabojot veselības veicināšanas un slimības profilakses pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem. Projekta aktivitātes ietver fizisko aktivitāšu, veselīga uztura, garīgās veselības veicināšanu un popularizēšanu sabiedrībā.

Turpmākā informācija Ventspils valstspilsētas mājas lapā www.ventspils.lv.

Līdzīgi raksti

Līdzīgi raksti

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums