13°C
15°C

Foto autors Monta Blāze

Publikācijas datums 09.12.2022

Tuvojoties Ziemassvētkiem, Ventspils saposta mirdzošās svētku gaismās. Ikvienam ir iespēja doties izbraucienā ar Ziemassvētku vilcieniņu “Ventspils Train”. Pastaigu cienītājiem piedāvājumā ceļvedis “Ventspils Ziemassvētku gaismās”.

Ventspils muzejs, Digitālais centrs, kā arī Zinātnes centrs “Vizium” aicina skolēnus un ģimenes ar bērniem iesaistīties dažādās pirmssvētku aktivitātēs. Ziemas priekus baudīt piedāvā slēpošanas kalns “Lemberga hūte”.  Savukārt, Ventspils Kultūras centrs, teātra nams “Jūras vārti” un koncertzāle “Latvija” decembrī pārsteidz ar daudzveidīgu kultūrpasākumu piedāvājumu. Apkopojumā var iepazīties arī ar Ventspils novada svētku pasākumiem.

Pastaigu ceļvedis “Ventspils Ziemassvētku gaismās”

Pastaigu cienītājiem izstrādāts ceļvedis –  “Ventspils Ziemassvētku gaismās”,kas ved pastaigā pa Ziemassvētku gaismās izrotātajām Ventspils ielām, kā galvenos pieturas punktus atzīmējot skaistākās pilsētas svētku dekorācijas. Piedāvātais maršruts ietver arī  9 izgreznotās pilsētas egles. Ceļvedis lejupielādei pieejams ventspils.lv mājaslapā, bet drukāto ceļveža versiju visu svētku laiku var saņemt Tūrisma informācijas centrā Dārzu ielā 6.

Monta Blāze

Ventspils mirdz

Lielajā laukumā, līdzas koncertzālei “Latvija”, jau tradicionāli ventspilnieku un pilsētas viesu acis priecē galvenā pilsētas Ziemassvētku egle. Šī gada jaunums – mirdzošo mūzikas instrumentu kompozīciju – papildināja “Gaismas bungas” un pie laukuma ieejas no Lielā prospekta un Kuldīgas ielas puses 2023. gada skaitlis ar nākamā gada Austrumu horoskopa – truša figūru. Jau no pagājušā gada uzmanību piesaista arī 3,8 metru augstās “Ziemassvētku klavieres” – interaktīva gaismas instalācija, ar praktisku pielietojumu, jo ikviens interesents var pašrocīgi izbaudīt klavierspēli.

Monta Blāze

Vecpilsētas sirdī – Rātslaukumā spožām gaismiņām un dekoriem izrotāta, garāmgājēju acis priecē kupla Ziemassvētku egle, kokos mirdz gaismiņas, un laternu stabos eņģeļi, pūšot taures, aicina apciemot izgaismoto Betlēmes silīti.Savukārt, Annas ielu šogad rotā izgaismotas egļu vītnes ar 12 lielām bumbām, kuras apgleznojuši Ventspils Mākslas skolas skolēni. Pilsētas centrā, maģiska svētku sajūta notverama, izejot cauri izgaismotajai Laikrakstu alejai, kur kokos rotājas mirdzoši lietussargi, Dzirnavu laukumā, romantisku gaisotni rada pašā laukuma vidū aplī izvietotās lielizmēra sveces. Kuldīgas ielā mirdz spuldzīšu virtenes kokos, Adventes vainagā ik nedēļu līdz Ziemassvētkiem iedegas pa vienai svecei, simbolizējot svētku tuvošanos.Šogad pie Zinātnes centra “Vizium” galvenās ieejas apmeklētājus priecē – stilizēts gaismas objekts. Pašā Pārventas centrā izgreznota lielā Ziemassvētku egle, kurai līdzās skaistus fotoattēlus uzņemt aicina mirdzošs briežu pāris ar ragavām.

Elīna Emare

Ziemassvētku vilcieniņš “Ventspils Train”

Īstai Ziemassvētku noskaņai nedēļu nogaļu vakaros un svētku brīvdienās pilsētas ielās īpašā maršrutā kursē Ziemassvētku vilcieniņš “Ventspils Train”. Iekāpšana vilcieniņā būs kā ierasts – no Kuldīgas ielas, līdzas koncertzālei “Latvija”. Vilcieniņa kursēšanas grafikam sekojiet līdzi – ventspils.lv mājas lapā.

Julija Lurina

Ventspils muzejs aicina izbaudīt svētku sajūtu

Ventspils muzejs aicina uz radošām nodarbībām gan Livonijas ordeņa pilī, gan Piejūras brīvdabas muzejā. Nodarbības piemērotas ikvienam, bet jo īpaši pirmsskolas un sākumskolas bērniem.

Ventspils hronikas arhīvs

Līdz 23. decembrim Piejūras brīvdabas muzejā – Ziemassvētku spēle ,,Punktu pie punkta nekrāsi, pie sniegavīra netiksi”, kas sastāv no 6 dažādiem uzdevumiem. Tos izpildot, tiek krāti punkti, par kuriem spēles beigās ikviens dalībnieks varēs “iegādāties” sniegavīra sastāvdaļas un radīt jautrus zīmējumus. Tiks minētas mīklas, bērni varēs doties rotaļās, atklāt latviešu Ziemassvētku ticējumus, veikt veiklības un atjautības uzdevumus. Nodarbība ir ne tikai izklaidējoša, bet veicina arī komandas saliedētību, ierauj spēles azartā, ļauj uzzināt vairāk par Ziemassvētku tradīcijām.

Livonijas ordeņa pilī, līdz 21. decembrim būs iespēja darināt siltas rotas pils eglītei. Tā būs radoša darbnīca, kas piemērota gan skolēniem un ģimenēm, gan darba kolēģiem vai draugu pulciņiem. Pieteikšanās –  muzejs.ventspils.lv mājaslapā.

Ventspils hronikas arhīvs

Ziemassvētku laiks kopā ar Ventspils Digitālo centru un zinātnes centru VIZIUM

Ventspils Digitālais centrs

Tuvojoties Ziemassvētkiem, Ventspils Digitālais centrs un zinātnes centrs VIZIUM aicina uz sirsnīgu kopā būšanu ģimenes un draugu lokā, svētku laikā piedāvājot dažādas tematiskās darbnīcas un aktivitātes.

Pasākumi un darbnīcas radošākam svētku laikam:

  • Radošā adventes darbnīca. 10., 11., 17., 18. decembrī plkst. 13.00.

Līdz pat 18. decembrim, katru adventes nedēļas nogali, ikviens aicināts apmeklēt čaklo un rotaļīgo VIZIUM rūķu darbnīcas un izveidot oriģinālus svētku rotājumus un dāvanas ģimenes vai draugu lokā. Katru nedēļas nogali būs cita darbnīcu tēma. Biļetes iespējams iegādāties iepriekš zinātnes centra kasē un mājas lapā https://vizium.lv/tickets. Biļešu cena pēc ierastā radošo darbnīcu cenrāža.

Norises vieta: Zinātnes centrs VIZIUM, Rūpniecības ielā 2.

  • Netipisku formu dāvanu saiņošanas un uzlīmju veidošanas darbnīca. 19. decembrī plkst. 17.00-20.00.

Darbnīcā ikvienam būs iespēja uzzināt dažādus knifiņus, saiņojot netipiskas formas dāvanas, un izgatavot skaistas uzlīmes, kuras likt uz dāvanām vai apsveikumu kartiņām. Mācību nolūkos saiņošanas papīrs un materiāli uzlīmju izgatavošanai tiks nodrošināti. Darbnīcas apmeklētāji aicināti ņemt līdzi arī savu netipiskās formas dāvanu un saiņošanas papīru. Lai piedalītos darbnīcā, nepieciešams pieteikties iepriekš, aizpildot anketu: www.adre.se/davanusainosana.

Maksa par darbnīcu ir 18 EUR.

Norises vieta: Ventspils Digitālais centrs, Akmeņu ielā 3.

  • Ziemas IT skola “Maģijas pasaulē”. 27., 28., 29. decembrī un 3., 4., 5. janvārī, plkst. 10.00-12.00, 12.30-14.30 un 15.00-17.00.

Ziemas skolēnu brīvlaikā sešgadnieki un 1. – 7. klases skolēni aicināti pavadīt brīvo laiku aizraujošās tehnoloģiju darbnīcās, ielūkojoties noslēpumainajā maģijas pasaulē! Lai piedalītos darbnīcā, nepieciešams pieteikties iepriekš, aizpildot anketu: http://www.adre.se/ziemasitskola. Ventspils pirmsskolas un vispārizglītojošo iestāžu audzēkņiem dalība darbnīcās ir bez maksas. Citu novadu un pilsētu izglītības iestāžu audzēkņiem maksa par tehnoloģiju darbnīcām ir 7 EUR. Norises vieta: Zinātnes centrs VIZIUM, Rūpniecības ielā 2.

  • Zinātnes šovs “Ziemas šovs – H2O no A līdz Z”. No decembra līdz februārim.

Ūdens ir visas dzīvības pamatā, tādēļ šovā būs iespēja iepazīt visus ūdens īpašības, niķus un stiķus! Zinātnes šovs norisinās:

O. – Pk. plkst. 12.00.

S. – Sv. plkst. 12.00, 14.00, 16.00.

Norises vieta: zinātnes centrs VIZIUM. Biļetes iespējams iegādāties zinātnes centra kasē vai mājas lapā www.vizium.lv.

Slēpošanas kalns “Lemberga hūte”

Slēpošanas kalnā “Lemberga hūte” no 7. decembra ziemas prieku baudīšanai pieejama iesācēju slēpošanas trase un ragaviņu kalniņš. Pirms slēpošanas kalna apmeklējuma, noteikti aicinām iepazīties ar aktuālo informāciju par apmeklējuma noteikumiem, cenām, inventāra nomu slēpošanas kalna mājas lapā www.lembergahute.lv. Lūdzam ņemt vēra, ka slēpošanas kalna darba laiks atkarīgs no laika apstākļiem. Savukārt informācija par citām iespējām, ko piedāvā Olimpiskais centrs “Ventspils”, kā publiskā slidotava un peldbaseins u.c., atrodama mājas lapā www.ocventspils.lv.

Daudzveidīga Ziemassvētku pasākumu programma Ventspilī:

9. decembrī

Plkst. 19.00   Lindas Leen & Ventspils bigbenda koncerts / Koncertzāle “Latvija”

Plkst. 18.00 – 23.00 Livonijas ordeņa pilī piedāvājam baiļu trasi “Livonijas ordeņa mistērija”. Pieaugušajiem ieeja pāros, bērniem pieaugušo pavadībā. Dalības maksa 8.50 EUR personai

10. decembrī

Plkst. 18.00 – 23.00 Livonijas ordeņa pilī piedāvājam baiļu trasi “Livonijas ordeņa mistērija”. Pieaugušajiem ieeja pāros, bērniem pieaugušo pavadībā. Dalības maksa 8.50 EUR personai

10. decembrī

Plkst. 13.00    radošā adventes darbnīca/ zinātnes centrs VIZIUM

Plkst. 16.00    papildkoncerts – Lindas Leen & Ventspils bigbenda koncerts / Koncertzāle “Latvija”

Plkst. 17.00    popstudijas “Jūras akmentiņi” ziemassvētku koncerts “No debesīm es atnesu”/ Ventspils Baptistu baznīca

Plkst. 18.00    kantrī un šlāgermūzikas svētki. Grupas “Klaidonis” solista Māra Slokas 60 gadu jubileja/ Teātra nams “Jūras vārti”      

11. decembrī

Plkst. 11.00 un plkst. 15.00  pasākums bērniem “Olafs gaida Ziemassvētkus” / Bērnu pilsētiņa un bērnu parks “Fantāzija”

Plkst. 13.00    radošā adventes darbnīca/ zinātnes centrs VIZIUM

Plkst. 15.00    deju studijas “Prieks” koncerts/ Teātra nams “Jūras vārti”

Plkst. 16.00    senioru balle/ Kultūras centrs 

15. decembrī

Plkst. 19.00     muzikāla Ziemassvētku pasaka bērniem “Sniegbaltītes skola”/ Teātra nams “Jūras vārti”   

Plkst. 19.00     Ventspils Kamermūzikas dienas “Ventspilnieku mūzika”/  Koncertzāle “Latvija”

16. decembrī

Plkst. 16.00-19.00  ziemas grāmatu svētki – radošās darbnīcas, svētku koncerts un labdarības tirdziņš/ Galvenā bibliotēka

17. decembrī

Plkst.  11.00 – 15.00   Ziemassvētku darbnīcas ģimenēm/ Amatu māja

Plkst.  12.00    “Ziemassvētku kauss 2022” sacensības vieglatlētikā OC/ “Ventspils” vieglatlētikas manēža

Plkst.  13.00    mūzikas stunda ģimenei / Mūzikas bibliotēka

Plkst.  13.00    radošā adventes darbnīca/ zinātnes centrs VIZIUM

Plkst.  15.00 – 15.30    izstādes “Rūķi ir īsti!” atklāšana un tikšanās ar mākslinieci Agiju Staku/ Livonijas ordeņa pils

Plkst.  15.00    Ventspils atklātās hokeja līgas finālsacensības/ Olimpiskais centrs “Ventspils”

Plkst.  16.00    Ziemassvētku koncerts. Liepājas simfoniskais orķestris un Vestards Šimkus/ Koncertzāle “Latvija” 

Plkst. 16.00 – 18.00 Ziemassvētku eglīšu pasākums bērniem “Dāvanu lietus” Kolektīvie apmeklējumi. Izrāde, rotaļas un dāvanu dalīšana. Biļetes cena: 7 EUR/ Kultūras centrs

Plkst. 17.00 – 21.00     ziemas vakara tirgus/ Vecpilsētas tirgus

18. decembrī

Plkst. 11.00 un 15.00   pasākums bērniem “Minjonu ziemas talka”/ Bērnu pilsētiņa un bērnu parks “Fantāzija”

Plkst. 11.00; 14.00; 16.00  Ziemassvētku eglīšu pasākums bērniem “Dāvanu lietus” Kolektīvie apmeklējumi. Izrāde, rotaļas un dāvanu dalīšana. Biļetes cena: 7 EUR/ Kultūras centrs

Plkst. 13.00    radošā adventes darbnīca/ zinātnes centrs VIZIUM  

19. decembrī

Plkst. 17.00-20.00   netipisko formu dāvanu saiņošanas un uzlīmju veidošanas darbnīca/ Digitālais centrs            

20. decembrī

Plkst. 18.00     koncerts “Zvaniņš skan”/ Jaunrades nams

Plkst. 19.45     Pafbet Latvijas – Igaunijas Basketbola Līgas spēle BK “Ventspils” – BK Ogre/ Olimpiskais centrs “Ventspils”

21. decembrī

Plkst. 16.00     radošā pirkstiņdarbnīca “Rūķīšu mājiņa”/ Bērnu bibliotēka

Plkst. 19.00     Ulda Marhileviča un Ditas Lūriņas Ziemassvētku koncerts/ Teātra nams “Jūras vārti”

Plkst. 19.00     Bluķa vakars/ Tirgus laukums           

23. decembrī

Plkst. 15.00     nodarbība bērniem “Lasi un radi”, Pārventas bibliotēka 

Plkst. 19.00     Pafbet Latvijas – Igaunijas Basketbola Līgas spēle BK „Ventspils” – AVIS UTILITAS RAPLA (Igaunija)/ Olimpiskais centrs “Ventspils”

25. decembrī

Plkst. 12.00 – 15.00    Mazbānīša Ziemassvētki/ Piejūras brīvdabas muzejs

Plkst. 11.00 un 15.00  pasākums bērniem “Svētki mežā” / Bērnu pilsētiņa un bērnu parks “Fantāzija”

26. decembrī

Plkst. 12.00     papildkoncerts – Ziemassvētku koncerts. Zigfrīds Muktupāvels, Sonora Vaice, Uģis Roze/ Koncertzāle “Latvija”

Plkst. 16.00     Ziemassvētku koncerts. Zigfrīds Muktupāvels, Sonora Vaice, Uģis Roze/ Koncertzāle “Latvija”

Ziemassvētku pasākumi Ventspils novadā:

9. decembrī

Plkst. 18.00 Egles iedegšana Popē. Spēles, rotaļas, radošās darbnīcas kopā ar rūķiem. Apslēptās mantas meklēšana. Koncerts/ Popes kultūras nams, Pope, Ventspils novads

11. decembrī

Plkst. 16.00Egles iedegšanas pasākums Tirgus laukumā. Tirgus laukums, Ugāle, Ventspils novads

16. decembrī

Plkst. 18.00 Literāri muzikāls uzvedums “Ziemassvētku mistērijas”. Piltenes bibliotēka, Piltene, Ventspils novads

17. decembrī

Plkst. 19.00 Teatralizēts vakars ar dalībnieku veidotiem priekšnesumiem “Tas notika toreiz, kad…”. Užavas tautas nams, Užava, Ventspils novads

18. decembrī

Plkst. 16.00 Ventspils kultūras centra vokālā ansambļa “Mundus” Ziemassvētku koncerts. Ventavas sabiedriskais centrs, Vārve, Ventspils novads

20. decembrī

Plkst. 15.00Cirka izrāde. Piltenes kultūras nams, Piltene, Ventspils

23. decembrī

Plkst. 17.00 “Cepu, cepu piparkūkas” Ziemassvētku pasākums ģimenēm. Spēles, rotaļas, dziesmas, radošās darbnīcas kopā ar rūķiem, izjāde ar zirgiem, tirdziņš, piparkūku cepšana. Pie Zūru muzeja ratnīcas , Zūras, Vārves pagasts, Ventspils novads

24. decembrī

Plkst. 19.00 Ziemassvētku dievkalpojums Ugāles baznīcā.Ugāles baznīca, Ugāle, Ventspils novads

26. decembrī

Plkst. 12.00  Ugāles AT “Ugāles drāma bērnu izrāde “Kā eglīte zvēriņiiem dziesmiņu mācīja”.Lībiešu sētā, Tārgale, Ventspils novads

26. decembrī

Plkst. 16.00   Koncerts Užavas tautas namā “Ticot, cerot un mīlot”. Užavas tautas nams, Užava, Ventspils

26. decembrī

Plkst. 17.00  Ugāles amatierkolektīvu koncerts.Ugāles tautas nams, Ugāle, Ventspils novads

Uz tikšanos mirdzošajā Ventspilī!

Līdzīgi raksti

Līdzīgi raksti

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums