5°C

Foto autors Ventspils hronikas arhīvs

Publikācijas datums 01.02.2024

Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā februārī strādā šādi rakstnieki, dzejnieki un tulkotāji: Aiste Žemaitīte (Aistė Žemaitytė) (Lietuva), Petro Taraščuks (Petro Tarashchuk) (Ukraina), Rolanda Bula (Latvija), Bulents Aildizs (Bülent Ayyıldız) (Turcija), Olevs Remsu (Olev Remsu) (Igaunija), Rīka Johanna Ūliha  (Riikka Johanna Uhlig) (Somija), Betija Samauska (Latvija), Dārta Andersone (Latvija), Linda Zulmane (Latvija), Agnese Kasparova (Latvija), Krišs Grunte (Latvija), Ieva Īzāka-Harjo (Latvija), Laura Brokāne (Latvija) 

Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja turpina ar Ziemeļvalstu Ministru Padomes atbalstu ielūgt Ukrainas un Ziemeļvalstu autorus un tulkotājus. Februārī viesojas tulkotājs Petro Taraščuks no Ukrainas, kas šobrīd apgūst latviešu valodu, lai tulkotu latviešu literatūru. No Igaunijas ir nopelniem bagātais rakstnieks un filmu autors Olevs Remsu, no Lietuvas būs rakstniece Aiste Žemaitīte, bet no Somijas tulkotāja no vācu valodas Rīka Johanna Ūliha.

Pirmo reizi no Latvijas autoriem Rakstnieku mājā būs vairākas latviešu tulkotājas un autores:  Krista Betija Samauska, kas raksta savu otro grāmatu, lirteratūrpētniece Dārta Andersone, rakstniece Ieva Īzāka-Harjo. Pirmo reizi būs arī literatūrpētnieks, rakstnieks un tulkotājs no Turcijas Bulents Aildizs.

Atgriežas mājā detektīvu rakstniece Rolanda Bula, literatūrzinātniece Linda Zulmane, rakstnieks Krišs Grunte un redaktore, rakstniece un izstāžu kuratore Laura Brokāne un tulkotāja no franču valodas Agnese Kasparova.  

Projektu finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Nordisk Kulturkontakt.

Vairāk informācijas par rezidentiem un pasākumiem www.ventspilshouse.lv un Facebook.

Līdzīgi raksti

Līdzīgi raksti

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums