4°C

Foto autors Ventspils Kultūras centrs

Publikācijas datums 21.03.2023

26. martā plkst. 11.00 Bērnu pilsētiņā un plkst. 15.00 bērnu parkā “Fantāzija” notiks ģimenes pasākums “Šūvo šūvo”, lai svinētu putnu atgriešanos pēc aukstajiem ziemas mēnešiem. Pasākums tiek organizēts Lībiešu mantojuma dienas ietvaros.

Kopīgi modināsim putnus ar lībiešu tautasdziesmu “Šūvo šūvo”, kā arī notiks citas līvu un kurzemnieku rotaļas. Siesim deviņu koku zaru saišķus, kas palīdzēs dzīt prom slimības, strīdus un laiskumu, piesaistot veselību, gudrību un dzīves prieku. Skaistumam iesārtināsim vaigus ar dzērvenēm, bet gudrībai minēsim mīklas.

Pasākumu vadīs Iveta un Vidvuds Medeņi, kuri Latvijas Radio vada folkloras raidījumu “Laika Ritu Raksti” un mīklu konkursu ģimenēm “Greizie Rati”, kurš savulaik ir novērtēts kā labākais jaunatnes un bērnu raidījums.

Lai popularizētu Latvijas lībiskās saknes un lībiešu mantojumu latviešu valodā, Ventspilī un citur Latvijā tiks atzīmēts Lībiešu mantojuma gads. Latvijas Universitātes (LU) Lībiešu institūts sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju un Latvijas Nacionālo kultūras centru izsludina 2023. gadu par Lībiešu mantojuma gadu. Ventspilī paredzēti gan koncerti, lekcijas, izstādes, ekspedīcijas, gan dažādi citi izglītojoši pasākumi saistībā ar Lībiešu mantojuma gadu.

Šos bezmaksas pasākumus ar Ventspils valstspilsētas pašvaldības atbalstu organizē Ventspils Kultūras centrs.

Līdzīgi raksti

Līdzīgi raksti

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums