13°C
12°C

Foto autors Juris Presņikovs

Publikācijas datums 20.01.2023

Ceturtdien, 19. janvārī, Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome apstiprināja Ventspils muzeja izdevuma “Ventspils grāmata II” realizācijas cenu – 12.50 EUR.

“Ventspils grāmata II” ir Ventspils muzeja ilggadējās darbinieces Ingrīdas Štrumfas veikums, kas ir populārzinātnisks vēstījums par Ventspils pilsētas vēsturi laika posmā no 1915. gada līdz 1940. gadam un tajā pirmo reizi plaši atspoguļotas tā laika pilsētas pagātnes norises.

Grāmata ir tupinājums 2017. gadā izdotajai “Ventspils grāmata”, kas bija veltīta pilsētas un tās apkārtnes vēsturei no pirmsākumiem līdz Pirmā pasaules kara norisēm Kurzemē. Savukārt “Ventspils grāmata II” pamatu veido autores kopš 1969. gada vāktais un sistematizētais materiāls, kas ļauj ielūkoties minētā laika posma norisēs un pilsētas dzīvē. Grāmata ir bagātīgi ilustrēta un tās apjoms – 303 lpp. Kopējā tirāža ir 1 000 eksemplāri.

Grāmatas izdošanu nodrošināja Ventspils valstpilsētas pašvaldība un Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogramma Kurzemes kultūras programma.

Jauno grāmatu varēs iegādāties Ventspils muzeja struktūrvienību kasēs, kā arī grāmatnīcās Ventspilī un Rīgā.

Līdzīgi raksti

Līdzīgi raksti

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums