12°C
15°C

Foto autors Ventspils muzejs

Publikācijas datums 10.06.2024

Ventspils muzejs turpmāk nedēļas sākumā ielūkosies aizgājušo laiku kalendārā, kas notika Ventspilī šajās dienās pirms 100 vai mazāk gadiem.

1897. gada 10. jūnijā dibināta Ventspils Latviešu labdarības biedrība (arī Ventspils pārtikas biedrībai „Avots”),  kas gādāja, lai tās biedriem nekad netrūktu „dažādas dzīvē un saimniecībā vajadzīgas pārtikas lietas.”

1915. gada 10. jūnijā, tuvojoties vācu karaspēkam, uzspridzina Ventspils ostas T-veida ceļamkrānu un tā ir daļa no 1. pasaules kara iznīcināšanas pasākumiem. Pirmais Pasaules karš tiešā veidā Ventspili skar 1915. gada 5. jūlijā, kad pilsētā iesoļo pirmie Vācijas ķeizariskās armijas karavīri, bet jau jūnijā lielākā daļa 20. gadsimta sākuma uzplaukumā radīto materiālo vērtību tiek mērķtiecīgi iznīcinātas – spridzina ostas tehniku, dedzina kokmateriālus, evakuē iedzīvotājus.

Savukārt, tieši 11. jūnijā aprit 120. gadi kopš 1904. gada “kartupeļu dumpja”, kad pilsētas strādnieki un apriņķa zemnieki protestēja un ar varu mēģināja aizkavēt kartupeļu iekraušanu kuģos izvešanai uz ārzemēm, jo sliktās kartupeļu ražas dēļ pašiem draudēja bada maize un cenu kāpums. 1904.gada Kartupeļu dumpis nav pirmais šāda veida protests, jo arī 1891. gada oktobrī Ventspilī notiek plaši un sirdīgi protesti.

Līdzīgi raksti

Līdzīgi raksti

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums