3°C

Foto autors PIKC "Ventspils Mūzikas vidusskola"

Publikācijas datums 22.11.2023

6. decembrī, plkst. 19.00, koncertzāle “Latvija” norisināsies Ventspils kamermūzikas dienas – CELLO RITMICO.

Koncerta dalībnieki: Gļebs Pišņaks (Gleb Pyšniak), čells / Lietuva; Guntars Freibergs, sitaminstrumenti; Pāvels Ginters (Pavel Giunter), sitaminstrumenti / Lietuva; Edgars Zaurs, sitaminstrumenti.

Programmā: A.Kopels, N.J.Živkovičs, A.Dormans, P.Buravickis, A.Pērts, L.H.Stīvens, G.Solima.

Rīko Ventspils Mūzikas vidusskola, atbalsta Ventspils pilsētas dome un Latvijas Skolas soma.

Biļetes –  Biļešu Paradīzes kasēs un ŠEIT.

Programma veidota kā dinamisks ceļojums cauri sitaminstrumentu pasaulei, kas gan kontrastē, gan arī rod daudz kopīga ar smeldzīgo čella skanējumu. Koncertā uz skatuves būs iespēja satikt leģendāro lietuviešu perkusionistu Pāvelu Ginteru, kurš izveidojis ilggadīgu un regulāru sadarbību ar pašmāju sitaminstrumentālistu Guntaru Freibergu. Arī šajā koncertā viņi muzicēs kopā, kur mūziķu pulkam pievienosies viens no Lietuvas vadošajiem čellistiem Gļebs Pišņaks un Latvijas jaunās paaudzes sitaminstrumentu sensācija, Ventspils Mūzikas vidusskolas 4. kursa audzēknis Edgars Zaurs, kurš savā neilgajā karjerā jau kļuvis par vairāku starptautisku konkursu laureātu un kā solists uzstājies kopā ar Liepājas simfonisko orķestri.

Pāvels Ginters ir pazīstams sitaminstrumentālists no Lietuvas, kurš ir pieprasīts solists klasiskajā, mūsdienu un džeza mūzikā. Viņa dibinātais Giunter Percussion ir pirmais šāda sastāva ansamblis Lietuvā, kas sniedz koncertus Eiropas daudzās pilsētās.

Gļebs Pišņaks ir viens no izcilākiem čellistiem Baltijas valstīs, kurš ir uzstājies prestižās koncertzālēs un bijis daudzu slavenību meistarklasēs. Viņš ir saņēmis vairākus apbalvojumus par ieguldījumu Lietuvas mūzikas popularizēšanā un tagad pasniedz Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijā.

Guntars Freibergs ir Ventspils Mūzikas vidusskolas skolotājs – sitaminstrumentālists, kurš izglītību ieguvis Maskavas Centrālajā mūzikas skolā un vairākās prestižās Eiropas konservatorijās, kā arī papildinājis prasmes meistarklasēs pie vadošajiem sitaminstrumentu spēles speciālistiem.

Viņš ir guvis atzinību starptautiskos konkursos un kā solists uzstājies dažādās valstīs solo, ansambļos un arī ar orķestriem. Guntars ne tikai aktīvi koncertē, bet arī ir iesaistījies pedagoģiskajā darbā un ir līdzdalībnieks Latvijas Sitaminstrumentālistu – pedagogu asociācijā. 2023.gadā saņēmis Lielo mūzikas balvu par izcilu sniegumu gada garumā.

Edgars Zaurs uzsācis mācības Talsos pie Arta Balmaņa. Pēc tam tupina mācības Ventspils Mūzikas vidusskolā pie skolotāja Guntara Freiberga.

Edgars Zaurs ir guvis lielus panākumus dažādos vietējos un starptautiskos konkursos. Īpaši jāizceļ 2023. gadā iegūtā 2. vieta Valda Vikmaņa Latvijas jauno atskaņotājmākslinieku konkursā Liepājā un 1. vieta Starptautiskajā Itālijas sitaminstrumentālistu konkursā “Italy PAS Percussion Competition” Peskārā, Itālijā. Viņš ir uzstājies kā solists ar Liepājas Simfonisko orķestri un sadarbojies arī ar Ventspils kamerorķestri un Ventspils Mūzikas vidusskolas sitaminstrumentu ansambli.

Viens no spilgtākajiem muzikālajiem notikumiem – 2022. gadā mākslinieku Katrīnas Neiburgas un Andra Eglīša veidotā telpā – instalācijā “Biežņa” kopā ar sitaminstrumentālistiem Guntaru Freibergu, Miku Bāliņu, Edgaru Vaivodu, Ernestu Mediņu, Reini Tomiņu Latvijā pirmatskaņoja komponista Maikla Gordona (Michael Gordon) darbu “Timber”.

Par Ventspils kamermūzikas dienām

Šī Ventspils Mūzikas vidusskolas rīkotā kamermūzikas dienu sērija ir sākusies 2015. gadā, pieaicinot Latvijas mūziķus, kuri tobrīd studēja Eiropas mūzikas augstskolās. Koncerti bija jauniešu dedzības un drosmes caurstrāvoti. Laika gaitā festivāls ir attīstījies, pulcējot profesionāļus, skolotājus un viņu kamermūzikas partnerus. Skolas audzēkņi, it īpaši labākie no tiem, arī ir iekļauti programmās. Kamermūzikas dienas ir kļuvušas par radošas izpausmes vietu koncertu un meistarklašu dalībniekiem, pedagogiem, audzēkņiem, absolventiem un viņu mūzikā ieinteresētajiem draugiem. Tāss ir kļuvušas par platformu, kas savieno mūzikas pasaules entuziastus.

Līdzīgi raksti

Līdzīgi raksti

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums