14°C
15°C

Foto autors Ventspils Komunālā pārvalde

Publikācijas datums 21.04.2023

Ventspilī tiek piemērota jauna kārtība automātiskām publiskām tualetēm, kas turpmāk ļaus atsevišķas labierīcības izmantot bez maksas, savukārt citām tiek mainīts tarifs ar iespēju norēķināties ar bezskaidru naudu, informē Ventspils Komunālā pārvalde.

Lai uzlabotu labierīcību pieejamību gan bērniem, gan pilsētas iedzīvotājiem un viesiem kopumā, turpmāk automātiskās publiskās labierīcības Reņķa dārzā, Jūrmalas parkā, pie centrālās ieejas pludmalē Medņu ielā un Pārventas Mežaparkā pie bērnu parka “Fantāzija” ir pieejamas bez maksas. Lai izmantotu šīs labierīcības, nepieciešams nospiest vien pogu, lai tajās iekļūtu. Bezmaksas labierīcībās darbosies drošības sistēma, un tajās nevarēs iekļūt no ārpuses, ja tās jau būs aizņemtas. Arī turpmāk tās tiks uzraudzītas ar videonovērošanu no ārpuses, ko apkalpo apsardzes firma, tādējādi novēršot vandālismu un cita veida nekārtību tajās.

Turpretim automātiskajās labierīcībās Dzirnavu laukumā, Ostas ielā, Dienvidu molā un Loču ielas stāvlaukumā tiek saglabāta maksas funkcija, kur vienā no kabīnēm būs iespēja norēķināties ar bezskaidru naudu jeb bankas kartēm. Aizvadītajos gados Ventspils pašvaldība atkārtoti saņēma ierosinājumus no iedzīvotājiem par nepieciešamību ieviest bezskaidras naudas funkciju labierīcībās, jo mūsdienās daudzi iedzīvotāji vairs nenorēķinās ar skaidru naudu. Neraugoties uz to, ka iedzīvotāji tika informēti, ka šādas funkcijas ieviešana ir sarežģīta, jo šādu iekārtu uzstādīšana ir ārpakalpojums ar ikmēneša apkalpošanas maksu, un šīm iekārtām ir jābūt sertificētām atbilstoši normatīvo aktu prasībām.

Ņemot vērā valstī radušos inflāciju, arī visu labierīcību uzturēšana ir kļuvusi ievērojami dārgāka, tādēļ labierīcībām, kurām ir saglabāts maksas tarifs un kuras ir aprīkotas ar bezskaidras naudas norēķinu, tiek piemērota ieejas maksa 0,40 EUR apmērā līdzšinējo 0,20 EUR vietā. Līdzšinējais tarifs ir darbojies kopš 2007.gada, kad vēl norēķini bija latu naudas vienībās. Šīs valūtas vērtība bija augstāka par Eiro un pirmās šādas labierīcības tika uzstādītas Ostas ielā un Reņķa dārzā. Latvijas valstī pārejot uz Eiro valūtu, tarifs par publisko labierīcību izmantošanu netika mainīts, saglabājot 0,20 EUR, taču inflācijas negatīvā ietekme ir radījusi stiprus zaudējumus automātisko labierīcību uzturēšanā, tādēļ tika lemts par tarifa paaugstināšanu 0,40 EUR apmērā.

Līdzīgi raksti

Līdzīgi raksti

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums