13°C
12°C

Foto autors Ventspils Komunālā pārvalde

Publikācijas datums 13.02.2023

Ventspilī, Reņķa dārzā, šobrīd tiek projektēta aktīvās atpūtas veloparka būvniecība. Ventspils valstspilsētas pašvaldība sniedz skaidrojumu par dažādiem informatīvajā telpā izskanējušiem iedzīvotāju viedokļiem.

Jaunā veloparka būvniecība šobrīd tiek projektēta Reņķa dārza brīvajā zonā, kas atradīsies pie Jubilejas un Kuldīgas ielas. Aptuveni 600 m2 plašā veloparka arhitektoniskais plānojums tiek veidots tā, lai tas iekļautos kopējā dabas ainavā, saskaņojot to ar Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Ventspils domes administrācija” Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļu, turklāt būvniecības ietvaros netiks izzāģēts un skarts neviens koks, tieši pretēji – tiks izveidota speciāla dižkoku aizsardzības zona, lai aizsargātu un saglabātu parkā augošās zirgkastaņas un citus kokus. Parks arī nekādi netraucēs Reņķa dārza apmeklētājus pasākumu laikā, jo tas atradīsies ārpus koncertu un pasākumu zonas.

Karte pieejama šeit.

Šāda parka izveide pozitīvi ietekmēs Ventspils pilsētas apmeklētību, piesaistot amatieru un profesionālā sporta jauniešus no visas Latvijas, tāpat to atzinīgi ir novērtējuši daudzi vietējie sportisti. Šāds parks 2021. gadā tika atklāts Upesciemā, to aktīvi apmeklē ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet arī vairāki Latvijā zināmi ekstrēmo sporta veidu sportisti. Tāpat 2022. gadā Aizkrauklē tika atklāts multifunkcionālais veloparks, ko ir iecienījuši daudzi vietējie iedzīvotāji – ne tikai jaunieši. Arī iedzīvotāji vecumā virs 50 gadiem šādās trasēs droši un aktīvi pavada brīvo laiku, jo tās ir drošākas par skeitparku un meža trasēm.

Šobrīd veloparka projektēšana vēl ir procesā, tādēļ kopējās izmaksu aplēses būs zināmas tikai pēc projekta izstrādes. Veloparka galvenais mērķis ir radīt aizraujošu vidi kā bērniem un jauniešiem, tā arī pieaugušajiem, kurā aktīvi un droši pavadīt brīvo laiku, apgūstot jaunas braukšanas iemaņas un prasmes, pārvietojoties ar velosipēdu, skrejriteni, skrituļslidām vai skrituļdēļiem pilsētvidē.

Līdzīgi raksti

Līdzīgi raksti

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums