5°C

Foto autors Ventspils Kultūras centrs

Publikācijas datums 18.04.2023

23. aprīlī plkst. 11:00 Bērnu pilsētiņā un plkst. 15.00 bērnu parkā “Fantāzija” atzīmēsim latviešu tradicionālos svētkus – Ūsiņa dienu. Šajā pasākumā bērni varēs pavadīt laiku kopā ar “Demoras” ponijiem un piedalīties dažādās aktivitātēs, kas ir saistītas ar šiem tradicionālajiem latviešu svētkiem.

Mīlīgie poniji Mohito, Dūja, Selibri un Mafins tiks atvesti no “Demoras” staļļiem, kas ir pazīstami ar savu zirgu audzētavu un treniņbāzi, kur norisinās zirgu un jātnieku treniņi.

Bērni ar mīklām un rotaļām varēs atklāt seno vārdu nozīmi kopā ar folkloras studijas “Vācelīte” pedagoģi Sandru Gūtmani. Savukārt bērnu parkā “Fantāzija” notiks radošā darbnīca “Mums ir zirgs, kas naktī dzied”, kas ir daļa no Bibliotēku nedēļas pasākumiem. Šajā darbnīcā būs iespējams izveidot papīra zirdziņus un izrotāt akmentiņus ar Ūsiņa zīmi, kas nēsātājam dod īpašu veiksmi ceļā.

Ūsiņi, balstoties uz senču Saules kalendāru, tiek svinēti laikā starp pavasara saulgriežiem – Lieldienām un vasaras saulgriežiem – Jāņiem, nosacīti atrodoties to viduspunktā. Ūsiņu dēvēja par zirgu aizstāvi, kas vadīja zirgu pulkus un atbildēja par lauku darbiem. Ūsiņi sakrīt ar kristīgās baznīcas Svētā Jura dienu par godu Svētajam Jurim, kuras ietekmē Ūsiņi latviešu valodā ieguva arī Jurģu jeb Jura dienas nosaukumu.

Bezmaksas pasākums.

Pasākumu organizē Ventspils Kultūras centrs, finansē Ventspils valstspilsētas pašvaldība.

Līdzīgi raksti

Līdzīgi raksti

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums