18°C
9°C

Publikācijas datums 22.04.2024

Zaļais Sertifikāts ir vides kvalitātes zīme, kas jau vairāk kā 20 gadus tiek piešķirta tūrisma uzņēmumiem laukos. Šobrīd Latvijā ir vairāk kā 100 Zaļā Sertifikāta saimniecību. Uzņēmēji aicināti pieteikties šovasar un rudenī plānotajai apsekošanai, lai iegūtu Zaļo Sertifikātu savam uzņēmumam.

Kas ir Zaļais Sertifikāts

Zaļais Sertifikāts ir vides kvalitātes zīme tūrisma uzņēmumiem laukos. Tā apliecina, ka uzņēmums ievēro videi draudzīgas saimniekošanas principus, saudzē resursus, veido videi un vietējai kopienai draudzīgu tūrisma piedāvājumu, un vienlaicīgi – piedāvā ērtu un patīkamu atpūtu viesiem. Visi Zaļā Sertifikāta uzņēmumi skatāmi vietnē Zaļās brīvdienas (celotajs.lv) .


Kas var iegūt Zaļo Sertifikātu

Zaļo Sertifikātu varsaņemt viesu nami, brīvdienu mājas, kempingi, ražojošas saimniecības, kas atvērtas apmeklētājiem, un ēdināšanas uzņēmumi.

Kā sagatavoties Zaļā Sertifikāta iegūšanai

Lai iegūtu Zaļo Sertifikātu, uzņēmumam jāatbilst kritērijiem, kuru ievērošana ne tikai saudzē vidi, bet dod arī ekonomisku ieguvumu pašai saimniecībai.

Kā pieteikties Zaļajam Sertifikātam

Ja vēlaties iegūt Zaļo Sertfikātu un uzskatāt, ka jūsu uzņēmums atbilst kritērijiem, aizpildiet savam uzņēmumam atbilstošo pieteikuma formu vietnē Kā saņemt vides kvalitātes zīmi “Zaļais sertifikāts”? (celotajs.lv). Pieteiktie uzņēmumi tiks apsekoti vasarā un rudenī, iepriekš saskaņojot laiku. Apsekojumos iegūto informāciju izvērtē Zaļā Sertifikāta vides un tūrisma ekspertu komisija, kura lemj par Zaļā Sertifikāta piešķiršanu vai pagarināšanu. Zaļā Sertifikāta derīguma termiņš ir 36 mēneši. Pēc tam to var pagarināt, piesakoties atkārtoti. Zaļais Sertifikāts uzņēmējiem tiek piešķirts vai pagarināts bez maksas, iekļaujot arī vietas apsekojumu.

Aicinām pieteikties līdz šī gada 1. jūnijam, sūtot savu pieteikumu uz e – pastu [email protected]


Mārketinga atbalsts Zaļā Sertifikāta saimniecībām

Sertificētās saimniecības atpazīstamas ar zīmola nosaukumu Zaļās Brīvdienas. Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs” regulāri informē medijus par aktualitātēm un ziņo par jaunumiem sociālajos tīklos. Uzņēmēji saņem informācijas materiālus, logo, web banerus, uzlīmes izvietošanai uzņēmumā. 

Video Zaļās brīvdienas Latvijā: https://youtu.be/Zu6z22uBvQw

Ar cieņu,
Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs”

Zaļā sertifikāta vērtēšana un attīstība notiek ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu.

Par biedrību „Lauku ceļotājs”: Biedrība „Lauku ceļotājs” ir vecākā un spēcīgākā lauku tūrisma organizācija Latvijā, dibināta 1993. gadā. Biedrības mērķis ir lauku tūrisma attīstība Latvijā kopējā lauku ekonomikas kontekstā, sadarbojoties ar lauksaimniecības, pašvaldību, dabas aizsardzības un citām nozarēm. „Lauku ceļotājs” pārstāv savu biedru intereses, iesaistās uzņēmējiem labvēlīgas politikas veidošanā, kalpo kā profesionālas informācijas forums un mārketinga platforma. „Lauku ceļotāja” biedri ir lauku tūrisma, lauksaimniecības, amatniecības uzņēmēji visos Latvijas novados.

Līdzīgi raksti

Līdzīgi raksti

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums