-4°C

Foto autors Ventspils Kultūras centrs

Publikācijas datums 08.12.2022

Trešdien, 21. decembrī, plkst. 19.00 Ziemas saulgriežos Ventspilī notiks tradicionālais Bluķa vakars. Kopā ar Ventspils teātra un folkloras kopas “Laipa” dalībniekiem, visi laipni aicināti pievienoties sentēvu tradīciju rituāliem, dziesmām, dančiem un rotaļām.

Plkst. 18:45 ikviens tiks gaidīts pie Ventspils Kultūras centra, kur dalībnieki, iejutušies budēļu un čigaiņu veidolos, dziedādami un dancodami, uzsāks bluķa vilkšanu cauri Rātslaukumam uz Tirgus laukumu, kur tālāk norisināsies bluķa dedzināšanas rituāls. Sarakstīsim uz lapiņām savas likstas un ļausim uguns liesmām tās transformēt jaunās iespējās, kā arī kopā ar budēļiem izzināsim Ziemas saulgriežu ticējumus un paražas, zīlējot nākotni un sildot ķermeni un garu, lecot līdzi jestros dančos. Visi interesenti tiek aicināti ierasties kādā no latviešu tradicionālajām maskām.

Tradīcijas vēsta, ka, Ziemas saulgriežos dedzinot bluķi, tiek attīrīti un nodedzināti visi aizgājušā gada māņi, bēdas, neveiksmes un likstas, ļaujot ienākt visam labajam – veiksmei, mīlestībai, auglībai, pārticībai un visam citam, ko katrs no mums kāro.Tā ir viena no senākajām latviešu Ziemassvētku tradīcijām ar simbolisku nozīmi. To sauc arī par jauno Saules gadu – kad tumsa sāk atkāpties, iestājas astronomiskā ziema un saule pavēršas uz gaismas pusi.

Apmeklētājiem būs iespēja iegādāties siltos dzērienus un uzkodas svētku tirdziņā.

Pasākumu organizē Ventspils Kultūras centrs, atbalsta Ventspils valstspilsētas pašvaldība.

Dalība bez maksas.

Līdzīgi raksti

Līdzīgi raksti

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums