8°C

Foto autors J.A.Ulmaņa privātais arhīvs

Publikācijas datums 18.02.2023

21. februārī plkst. 17.30 Ventspils Galvenajā bibliotēkā viesosies šobrīd aktuālās fotoizstādes “Ceļš uz Everestu, kas turpinās” autors Juris Alberts Ulmanis, kurš ir arī sarakstījis grāmatu ar tādu pašu nosaukumu, un tā izdota 2022.gadā.

Juris Alberts Ulmanis ir alpīnists, polārpētnieks, Latvijas zemessargs un profesors. 2021.gada pavasarī, kad daudzviet bija spēkā Covid-19 apkarošanai noteiktie ierobežojumi, viņš bija devies ekspedīcijā ar mērķi iekarot 8848 metrus augsto Himalaju kalna spici. Grāmata ir ekspedīcijas dienasgrāmata, kas ļauj lasītājam izsekot autora gaitām izaicinošajā periodā: atspoguļota somu sakārtošana Rīgas dzīvoklī, lidojums uz Āziju, karantīnas periods Katmandu viesnīcā, ierašanās kalnu nometnē, satiktie cilvēki, ilgais, grūtais ceļš uz virsotni, piedzīvotas šaubas par savām spējām, pārliecības uzplaiksnījumi, pārdomas un atziņas, saslimšana ar Covid-19  kalnos un grūtības atgriezties mājās.

Jura Alberta Ulmaņa fotoizstāde Ventspils Galvenajā bibliotēkā, Akmeņu ielā 2, apskatāma līdz 28.februārim. Izstādē aplūkojamas 32 fotogrāfijas.

Līdzīgi raksti

Līdzīgi raksti

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums