22°C
15°C

Foto autors Ventspils hronikas arhīvs

Publikācijas datums 21.12.2022

10. janvārī plkst. 19.00 teātra namā „Jūras vārti” viesosies Dailes teātris ar izrādi „Spēles ar Jūliju” Viestura Meikšānā režijā. Izrādē piedalās aktieri Ieva Segliņa, Lauris Dzelzītis, Anete Krasovska, Kārlis Arnolds Avots. Kostīmu māksliniece – Ilze Vītoliņa, komponiste – Bernadete Tarra (Bernadett Tarr), gaismu māksliniece – Māra Vaļikova.

Izrādes pamatā ir krievu dramaturga un rakstnieka Romāna Dolžanska lugas versija Ingas Rozentāles tulkojumā par populāro zviedru dramaturga Augusta Strindberga lugu „Jūlijas jaunkundze”. 19. gadsimta beigās Augusts Strindbergs šokēja Eiropas skatītājus ar drosmi runāt par cilvēka dabas zemiskākajiem instinktiem, kuri modernitātes laikmetā nekur nebija pazuduši. Aiz ārējām deklarācijām par dzimumu līdztiesību slēpās neapzinātas sekas – cilvēka dabas nekontrolējamās dziņas izpaudās nespējā izveidot patiesu tuvību, un arī liekulīga atgriešanās pie patriarhālās sabiedrības žņaugiem nedeva mierinājumu. Režisors Viesturs Meikšāns vairāk nekā simts gadus vecajam saturam meklējis jaunu formu un laikmetīgus sadures punktus, izvirzot priekšplānā upura un varmākas attiecības, kā arī ļauj kritiski vērtēt mūsdienu saziņas tehnoloģiju manipulēšanas iespējas ar cilvēka instinktiem.

Izrādi teātra namā „Jūras vārti” finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Ventspils valstspilsētas pašvaldība, pasākumu organizē SIA „Kurzemes filharmonija”.

Biļetes uz Dailes teātra izrādi “„Spēles ar Jūliju” nopērkamas „Biļešu Paradīzes” tirdzniecības tīklā.

Vairāk par pasākumiem teātra namā „Jūras vārti”: www.jurasvarti.lv.

Līdzīgi raksti

Līdzīgi raksti

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums