20°C
17°C

Foto autors Ventspils hronikas arhīvs

Publikācijas datums 23.11.2022

Lai vairotu svētku gaidīšanas prieku, 27. novembrī plkst. 11.00 Bērnu pilsētiņā un plkst. 15.00 bērnu parkā “Fantāzija” Ziemassvētku vecītis, rūķis un popgrupas “Jūras akmentiņi” dziedātāji ar dziesmām un rotaļām ļaus uzmirdzēt abu šo atpūtas parku eglītēm.

Ziemassvētku egles stāstā varēs satikt rūķi, kurš apceļo mirdzošās egles un pašu Ziemassvētku vecīti, kurš atgādinās ziemas dziesmas un rotaļas. Uzstāsies popgrupas “Jūras akmentiņi” dziedātāji no mazākajām grupām “Brīzītes” un “Mazā VIVA”.

Mazie dziedātāji par sevi saka šādi: ”Dziedam, jo mums tas ļoti patīk un dāvinām prieku visiem, kas mūs klausās!”.

Kā vēsta sens nostāsts, tad pirmā dekorētā Ziemassvētku egle bijusi tieši Latvijas galvaspilsētā Rīgā. Tālajā 1510. gadā pilsētas iedzīvotāji nolēma, ka tā būtu lieliska dāvana, ar kuru iepriecināt citam citu katros Ziemassvētkos. Šī stāsta brīnums līdz pat šai dienai turpinās katrā ģimenē, kur vien tiek svinēti Ziemassvētki un rotāta eglīte. Lai nu kā, tomēr jāsecina, ka teikas un leģendas radītas, lai ar smaidu tās baudītu un stāstītu tālāk.

Pasākumus organizē Ventspils Kultūras centrs un radošā apvienība “Pārsteigumu karuselis”, atbalsta Ventspils valstspilsētas pašvaldība.

Līdzīgi raksti

Līdzīgi raksti

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums