2°C

Foto autors Reinis Hofmanis

Publikācijas datums 14.12.2023

17. decembrī plkst. 16.00 koncertzālē “Latvija” notiks Eiroradio Ziemassvētku koncerts, bet pirms koncerta plkst. 15.00 ikviens interesents aicināts piedalīties pirmskoncerta sarunās, kurās piedalīsies komponists Rihards Dubra, Valsts kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” mākslinieciskā producente Baiba Kurpniece un Latvijas Radio 3 “Klasika” Eiroradio mūzikas projektu koordinatore Zane Prēdele. Sarunas vadīs Latvijas Radio 3 “Klasika” direktore Gunda Vaivode.

Eiroradio Ziemassvētku koncerts ir īpašs notikums, jo šādus koncertus tiešraidē pārraida vairākās Eiropas Raidorganizāciju apvienības dalībvalstīs. No koncertzāles “Latvija” koncertu, kurā piedalīsies Valsts kamerorķestris “Sinfonietta Rīga”, pianists Daumants Liepiņš un ērģelniece Liene Andreta Kalnciema diriģenta Normunds Šnē vadībā, pārraidīs ar Latvijas Radio 3 “Klasika” tiešraides starpniecību, bet koncerta apmeklētāji šo notikumu varēs baudīt klātienē. Koncertā izskanēs Georga Frīdriha Hendeļa, Ferenca Lista, Alfrēda Kalniņa un Riharda Dubras skaņdarbi.

Eiroradio Ziemassvētku koncerts kopš 1995. gada ir viens no skaistākajiem notikumiem Eiroradio sezonas piedāvājumā un šo koncertu tiešraidēm ir ļoti plašs klausītāju loks Eiropā, Ziemeļamerikā un citviet. Pirmskoncerta sarunās būs iespēja uzzināt vairāk par koncerta tiešraižu attīstību Latvijā un kuras Eiroradio dalībvalstis ir izvēlējušās pārraidīt koncertu no koncertzāles “Latvija”. Dzirdēsiet Valsts kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” šo koncertu pieredzes stāstu, bet komponists Rihards Dubra dalīsies ar jaundarba klavierēm un kamerorķestrim “Concertino di Natale” tapšanas noslēpumiem. Ieeja uz sarunām bez maksas.

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”, finansiāli atbalstaVentspils valstspilsētas pašvaldība. Biļetes uz Eiroradio Ziemassvētku koncertu iegādājamas visās “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.

Informējam, ka pasākuma laikā iespējama fotografēšana un video filmēšana organizatora vajadzībām. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma publicitātes nolūkos, koncertzāles “Latvija” sociālo tīklu kontos.

Līdzīgi raksti

Līdzīgi raksti

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums