12°C
12°C

Foto autors Ventspils hronikas arhīvs

Publikācijas datums 21.12.2022

Kā jau ierasts, arī šogad Ventspilī Jaunā gada svinības tiks atzīmētas ar svētku uguņošanu pēc Ventspils laika – plkst.00:33:44.

Ventspils valstspilsētā šobrīd uzturas nepilni 600 patvēruma meklētāji no Ukrainas, līdz ar to aktuāls ir kļuvis jautājums, kā viņi uztvers gaidāmo svētku uguņošanu. Lai to noskaidrotu, Ventspils pašvaldība jau novembrī sazinājās ar Irinu Hurbačuku, kura ir viena no patvēruma meklētājām un šobrīd arī Ventspils valstspilsētas ukraiņu koordinatore, ar lūgumu apzināt savu tautiešu viedokli par gaidāmo svētku uguņošanu. Tika veikta aptauja un tās rezultāti norāda, ka 82% aptaujāto ukraiņu atbalsta svētku uguņošanu Ventspilī. Tāpat aptaujātie norādīja, ka tie vienmēr ar prieku apmeklē visus svētkus un organizētos pasākumus Ventspilī. Ukraiņi vēlas kopā ar ventspilniekiem svinēt mūsu tradīcijas un kopā dalīties priekā, tāpēc Jaunā gada svētku uguņošana nebaida, bet tieši otrādi – piešķir svētku sajūtu.

Svētku uguņošana nozīmīgākajos svētkos Ventspilī  tiek rīkotas tradicionāli, jau daudzu gadu garumā, atbilstoši pieejamajam finansējumam, tā piemēram, Ventspils Pilsētas svētkos, Valsts svētkos un sagaidot Jauno gadu. Cilvēki šīs uguņošanas ir ļoti iecienījuši un tā tiek organizēta kā svētku kulminācija.

31. decembra vakarā no plkst. 23.30 ik viens ventspilnieks un pilsētas viesis aicināts kopā sagaidīt Jauno 2023. gadu Ventspils Lielajā laukumā. Muzikālu programmu līdz svētku kulminācijai – krāšņajai uguņošanai, sarūpējusi leģendārā latviešu deju mūzikas grupa “100. Debija”. Plkst. 00:25 svētku uzrunu teiks Ventspils valstspilsētas pašvaldības mērs Jānis Vītoliņš, bet plkst. 00:33 notiks svētku uguņošana. Svinību cienītāji ir aicināti uz Gadumijas balli Ventspils Kultūras centrā, 31. decembrī. Savukārt 1. janvārī plkst. 11:00 Bērnu pilsētiņā un plkst. 15:00 bērnu parkā “Fantāzija” notiks izklaidējoši pasākumi ģimenēm ar bērniem.

Līdzīgi raksti

Līdzīgi raksti

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums