17°C
10°C

Foto autors Ventspils foto arhīvs

Skaistā vasaras vakara koncertā pianisti Žans Batists Dulsē (Francija) un Aurēlija Šimkus spēlēs Dāvida Kļaviņa koncertzālei “Latvija” radītās pasaulē lielākās vertikālās klavieres. Brīvā gaisotnē izbaudīsim smalku saspēli, brīnišķīgu mūziku un pārsteidzošu improvizāciju. Šī būs abu talantīgo pianistu kopīgi veidotā programma īpaši koncertzāles “Latvija” klavierēm 470i, kuras ir unikālas ar savu skaņas raksturu, dinamiku, dzidrumu un skaņas ilgtspēju.

Aurēlijas Šimkus izpildījumā dzirdēsim Pētera Vaska “Vasaras vakara mūziku”, Ferenca Lista Otro Balādi klavierēm un Igora Stravinska Trīs daļas no baleta “Ugunsputns” Guido Agosti pārlikumā klavierēm. Pianists Žans Batists Dulsē sniegs meistarīgas improvizācijas iedvesmojoties no šīs mūzikas, radot jaunu un vienreizēju pieredzi klausītājiem.

Koncertzāles “Latvija” lepnums “Kļaviņš M470i” ir pasaulē lielākās vertikālās klavieres. Klavieru ekskluzivitāti rada rezonators un stīgu garums, kas ietverts metāla rāmī. Kopējais klavieru augstums ir 4,70 m, garākās stīgas garums ir 3,90 m. Vertikālais stīgu izvietojums klavieru skanējumam dod ļoti tembrālu, dziļu un sulīgu skanējumu. Klavierēm ir pilna 88 taustiņu klaviatūra.

Saistītie pasākumi

Seko mums