4°C

11. maijā plkst. 19.00 teātra namā “Jūras vārti” ar Andra Kalnozola romāna “Kalendārs mani sauc” iestudējumu viesosies Valmieras Drāmas teātris. Izrādes režisors ir Mārtiņš Eihe, bet uz skatuves redzēsim Meinardu Liepiņu, Aigaru Apini, Annu Neli Āboliņu, Regīnu Devīti, Mārtiņu Liepu, Mārtiņu Meieru, Inesi Ramuti, Diānu Kristu Stafecku un Kārli Dzintaru Zahovski.

Andra Kalnozola debijas romāna dramatizējuma autore ir Rasa Bugavičute-Pēce. 2022. gada 12. aprīlī notika lugas pirmizrāde un tajā pašā gadā izrāde izpelnījās vairākas teātra gada balvas “Spēlmaņu nakts” nominācijas. Izrāde sagūsta ar savu siltumu un patiesumu, kurā dzīvo izrādes varoņi, bet ko aizvien retāk izdodas piedzīvot ikdienā.

Galvenais varonis Oskars zina no galvas kalendāru. Viņam ir mamma, mīlestība un draugi, un par to visu viņš raksta savā dienasgrāmatā. Oskaram nepatīk runāt, taču viņš ir  izlēmis uztaisīt izrādi ar saviem draugiem par skumjām, kas piemeklē cilvēkus, kad prieks ir izrādījies vienkārši tukša tehnika. Oskars ir tieši tāds varonis, kāds šodien visiem nepieciešams – ar baltu dvēseli, oriģinālu skatījumu uz lietu kārtību un gaišu sirdi.

Izrādi Ventspilī organizē SIA “Kurzemes filharmonija”, finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Ventspils valstspilsētas pašvaldība.

Biļetes iegādājamas biļešu tirdzniecības tīklā “Biļešu paradīze”, kā arī teātra nama “Jūras vārti” un koncertzāles “Latvija” kasēs.

Saistītie pasākumi

Seko mums