15°C
18°C

Foto autors IB EVENT SIA foto arhīvs

Raxtu Raxti ir Latvijā iemīļoti mūziķi – Kristīne Kalniņa, Marts Kristiāns Kalniņš, Edgars Kārklis, Gatis Valters un Ilze Grunte – apvienojušies, lai radītu  koncertprogrammu “Spēka Dziesmas Jūrkalnē ”, kas tālāk aizvedīs uz uguns, gaismas un dziesmas spēli pašā jūras krastā.

Šī programma tapa, iedvesmojoties no projekta “Spēka dziesmas”, kur mūziķi ieskaņoja divos albumos, atklājot sev vēl nedzirdētas melodijas, kas nu regulāri tiek dziedātas un spēlētas ārpus CD formāta.

“Domājams, ikviens no mums kaut reizi ir dzirdējis vārdu salikumus “spēka vārdi”, “spēka dziesmas”. Visbiežāk dzirdēti tie droši vien dažādos dzīves godos, kā arī brīžos, kad īpaši nepieciešams spēks, izturība, piedošana un ticība gaismai sev un pasaulē. Arī mēs, kopā veidojot šo programmu, vēlējāmies izzināt savas spēka dziesmas un to nozīmi mūsu dzīvē.

Dažiem no mums tās meklējamas jau bērnībā un dzīves laikā mainījušās, citi ar tām sastapušies jaunībā vai pavisam nesen. Laikam nav nozīmes, galvenais ir saprast, ka mūsu kultūrā ir iespēja atrast savu spēka avotu, kas ļauj sajust sevi laikā un pasaulē, apzināties savu vērtību un nozīmi. Šajā koncertprogrammā mūsu spēka avots būs latviešu tautasdziesma.

Mūziķe Kristīne Kalniņa: “Būsim priecīgi, ja savu spēka dziesmu saklausīsiet un atradīsiet “ Ugunsnakts” koncertā Jūrkalnē ,  kā arī uzdziedāsiet kopā ar mums tik labi zināmās latviešu tautasdziesmas – kā apliecinājumu dziesmas spēkam un latvietībai.”

Sākums : 20:00 koncerts dabas koncertzālē

                 21:30 uguns, gaismas un dziesmu spēle jūras krastā

Saistītie pasākumi

Seko mums