3°C

Piedalās:  A. Krauze, A. Ērglis, G. Grasbergs, U. Marhileviča mūziķu grupa un Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris diriģenta Romāna Vanaga vadībā.

Komponists Uldis Marhilevičs: «Programma «Gaismas atgriešanās» tapa 2001. gadā, kad diriģents Romāns Vanags mani uzrunāja ar lūgumu, ka būtu jauki uzrakstīt kādu dziesmiņu viņa vadītajam zēnu korim. Metāmies kopā ar dziesmu tekstu autoru Guntaru Raču, kurš atrada ļoti labu tēmu, kura ir mūžīga – gaisma pret tumsu, gaismas cīņa ar tumsu. Kopš cikla tapšanas ir pagājis divdesmit viens gads, šodien mēs atkal dziedam šo ciklu, un tas visu pasaules notikumu un nežēlīgo karu kontekstā atkal ir tik aktuāls.»

Cikla tekstu autors, dzejnieks Guntars Račs: «Mums ar Marhilu ir daudz kopdarbu, tostarp koriem un solistiem, taču cikls «Gaismas atgriešanās» ir īpašs darbs. Gan tāpēc, ka pirmais izpildītāju sastāvs bija izcils, gan tāpēc, ka šis ir muzikāli un tekstuāli saturīgākais mūsu kopdarbs, no kura katra dziesma arī atsevišķi izrādījusies dzīvotspējīga. Ļoti lepojos ar to, ka dziesmu cikls ir izturējis laika pārbaudi un piedzīvos jaunas izrādes. Pati tēma par gaismas atgriešanos arī Krievijas un Ukrainas kara kontekstā ir īpaši aktuāla. Gaisma vienmēr atgriežas, lai cik tumša nešķistu ikdiena.»

Organizators: SIA Art Management Group

Saistītie pasākumi

Seko mums