7°C

Pasaules mūzikas festivāls “PORTA” ir dažādu kultūru, dažādu pieredžu un dažādu laikmetu kopums. Popularizējot pasaules mūzikas žanru Latvijā, šogad “PORTA” aicina uz ansambļa “Les Itinérantes” (Francija) un muzikālās apvienības “JMO” (Šveice, Senegāla, Izraēla) koncertu koncertzālē “Latvija”.

“Les Itinérantes” repertuārā ir vienpadsmit mūzikas stili, deviņi gadsimti un 19 valodas. Atbilstoši savam grupas nosaukumam – “Ceļotājas” – ansambļa dalībnieces ceļo no viena laika un vietas uz citu, ar balsīm radot attēlus, stāstus un sajūtas. No viduslaikiem līdz pat Edītei Piafai un korsikāņu polifonijai.

“JMO” galvenais vadmotīvs ir stāstniecības mākslas atainojums, veido trīs mūziķi – Jan Galega Brönnimann (Šveice), Moussa Cissokho (Senegāla) un Omri Hason (Izraēla). Trio meklē savu ceļu starp tradicionālo un mūsdienīgo mūziku no Āfrikas, Eiropas un Tuvajiem Austrumiem. Koras (Āfrikas arfa ar 26 stīgām) dzirkstošais skaņas efekts satiekas ar basa klarnetes siltajiem toņiem un Austrumu perkusijas instrumentiem nevainojamā mijiedarbībā. Klausīties JMO mūziku ir neaizmirstams piedzīvojums, pateicoties dažādu mūzikas tradīciju saplūšanai vienā skanējumā, grupas unikālajam sastāvam un izdomas pilnajām melodijām un ritmiem.

Saistītie pasākumi

Seko mums