2°C

Koncertzālē “Latvija” skanēs Gustava Mālera 2. simfonija “Augšāmcelšanās” Latvijas Nacionālais simfoniskā orķestra, Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” un diriģenta Tarmo Peltokoski izpildījumā.

Izcilais austriešu komponists un diriģents Gustavs Mālers tiek uzskatīts par vienu no pēdējiem lielajiem romantisma mūzikas autoriem. Mālera 2. simfonija, kas pazīstama arī kā “Augšāmcelšanās simfonija”, ir viens no vismajestātiskākajiem romantisma laikmeta muzikālajiem darbiem. Pats komponists atzinis, ka otrajā simfonijā tiek apglabāts pirmās simfonijas optimistiskais jauneklis, tādēļ tā sākas sēru marša raksturā. Kopumā šai simfonijai ir piecas daļas, kurās pastarās dienas, pestīšanas un augšāmcelšanās tematika atklāj Mālera vīziju par mūžības skaistumu.

Gan Latvijas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim, gan Valsts akadēmiskajam korim “Latvija” tā būs atgriešanās pie Mālera 2. simfonijas, bet pirmo reizi tas notiks somu diriģenta Tarmo Peltakoski vadībā. Protams, tā būs arī pirmā reize, kad šis skaņdarbs izskanēs koncertzālē “Latvija”.

Organizē SIA Kurzemes filharmonija

Saistītie pasākumi

Sv., 07.04.2024 18:00

Tr., 10.04.2024 19:00

+371 26608676
[email protected]
www.koncertzalelatvija.lv

Koncertzāle "Latvija", Lielais laukums 1, Ventspils

Lielais laukums 1

Saistītie pasākumi

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums