3°C
Sestdien, 27.janvārī, plkst. 13.00 Ventspils Mūzikas bibliotēkā notiks izglītojoši izklaidējoša nodarbība pirmsskolas vecuma bērniem “Mūzikas stunda ģimenei”. Šoreiz nodarbībā varēs iepazīt Mocarta mūziku jeb Mocarta efektu.
Vai tiešām Mocarta mūzikai piemīt īpaša ietekme? To uzzināsim nodarbībā – Mocarta mūzikas pavadījumā dejosim un ritmizēsim, noskaidrosim, vai brīnumbērni dzīvoja tikai sensenos laikos jeb dzīvo arī mūsu vidū.
Zinātnieku, mediķu un psihologu pētījumi no visas pasaules pierāda, ka austriešu komponista Volfganga Amadeja Mocarta (1756–1791) mūzika, salīdzinot ar citu komponistu radīto, ir pati dziedinošākā. Tās klausīšanās atstāj iespaidu pat uz dzīvniekiem un augiem, palīdz atveseļoties pēc dažādām slimībām. Standarta “IQ testi” fiksē reālu intelekta paaugstināšanos cilvēkiem tieši pēc Mocarta mūzikas klausīšanās. Amerikāņu zinātnieku pētījumi parādīja, ka vien 10 minūšu Mocarta klaviermūzikas klausīšanās paaugstināja IQ vidēji par 8-10 vienībām.
Mūzikas stunda notiek Ventspils Mūzikas bibliotēkā reizi mēnesī no septembra līdz maijam. Izzinošās nodarbības mērķis ir mācīties klausīties mūziku, iepazīt instrumentus, komponistus, dažādu skaņdarbu stilus. Nodarbības domātas 3-6 gadus veciem bērniem.
Pasākums ir bez maksas, iepriekš nav jāpiesakās.

 

Saistītie pasākumi

Seko mums