4°C

Marcos Ayala Tango Company / Argentīnas tango no Buenosairesas

Izrāde, kura aizved mūs pie tango dejas pirmsākumiem. Atskaites punkts ar kaisli un iekāri. Mūzikas izjūta, kas drīz vien pārvērtās dejā un apvienoja dažādus sociālos slāņus.

Markoss Ajala – režisors, horeogrāfs un dejotājs, viens no labākajiem tango dejotājiem pasaulē, kurš iegulda daudz enerģijas un darba, lai tango būtu aktuāls žanrs arī nākamajām paaudzēm. Markoss Ajala kopā ar savu trupu rada izsmalcinātu vizuālo pasaku, kas balstās uz viņa māksliniecisko un horeogrāfisko koncepciju, attēlojot “rioplatense” dejas bagātību.

19.gadsimta vidū tango valdīja pār Argentīnas krogiem. Stīvajā Eiropā dejai ļoti ilgi bija uzlikts tabu vienkārši tāpēc, ka to uzskatīja par sabiedrības zemāko slāņu izklaidi. Vecā Pasaule padevās vien tad, kad saprata: tāda enerģētika un izaicinoša atklātība nepiemīt nevienai citai dejai pasaulē. Satriecoša kustība, solo un dueti, neparasta elegance, nevainojama tehnika, mīlestības un kaisles atmosfēra. Spēks, egoisms, tieksme pēc uzvaras un panākumiem, spēja ar dejas palīdzību pārvarēt visus šķēršļus, no ēnas iznākt gaismā. Un, protams, brīnišķīga mūzika, iespēja transformēties dejā, naivums un dziļums, māka atrast sevi, pārvērst vienā veselumā. Un vēl – tā ir kustības saruna ar mūziku un nebeidzama vēlme mīlēt. Tā ir deja uz netveramās gaismas un tumsas robežas.

Vairāk informācijas: http://www.youareevents.lv

Saistītie pasākumi

Seko mums