3°C

Trešdien, 14.decembrī, plkst. 18.00 Mūzikas bibliotēka aicina uz meditāciju kopā ar Natāliju Rutuli. Nodarbība notiks Ventspils Galvenās bibliotēkas 2.stāva zālē, Akmeņu ielā 2.
Vairāk nekā 13 gadus krātā pieredze ļauj Natālijai brīvi improvizēt un radīt mūziku jeb, kā viņa pati saka, “skaņu straumi konkrētā vietā, laikā un telpā”. Tā ir kā radoša Visuma skaņu straumēšana, kur izpildītājs mijiedarbojas ar klausītāju. Natālija pārzina un pārvalda dažādus netradicionālās mūzikas instrumentu spēles paņēmienus, tajā skaitā gongus, Tibetas dziedošos un kristāliskos traukus, čakrafonu, vēja zvanus, tingšu, lietus koku, okeāna bungas, kokli un citus.
Improvizācija ir vibroakustiska masāža un dažādi cilvēki uz to reaģē atšķirīgi. Tā nomierina un harmonizē. Tomēr jārēķinās, ka gongs spēj radīt skaņas, sākot no tāla lietus šalkoņas līdz boinga pacelšanās skaļuma cienīgai vētrai. Tā skanējums rada sajūtu, ka atrodies absolūtā skaņu straumē, kas tevi nes ar neticamu spēku. Atliek atvērties jaunai pieredzei. Natālijas nodarbības var kalpot arī kā iespēja iepazīt nedzirdētus instrumentus un skaņu veidu paņēmienus.
Lai ķermenis varētu pilnīgi atslābināties, skaņu meditācija parasti notiek guļus. Tāpēc aicinājums līdzi ņemt paklājiņu, uz kā gulēt, pledu, ar ko apsegties, nelielu spilventiņu pagalvim. Ja ir kādi veselības ierobežojumi, meditācijas laikā iespējams atrasties sēdus pozīcijā. Nodarbība ilgs vienu stundu. Dalību pieteikt, zvanot uz mob.nr. 29552381 (Natālija). Cena par dalību EUR 15/pers.

Saistītie pasākumi

Seko mums