14°C
9°C

Foto autors Ventspils bibliotēka

Publikācijas datums 14.04.2023

Svētdien, 16. aprīlī, plkst.16.00 Pārventas bibliotēkā par godu Bibliotēku nedēļai izskanēs trio „Senda” koncerts. Koncertā uzstāsies – vijolniece Ilze Ābola, čelliste Beatrise Silvija Blauberga un pianists Kārlis Gunārs Tirzītis. Mūziķi muzicē kopā jau kopš 2013.gada dažāda sastāva ansambļos gan Latvijā, gan Šveicē, taču tieši klavieru trio sastāvā tie nolēmuši apvienoties 2022. gada vasarā. Tos vieno kopīga aizraušanās iedziļināties mūzikā slēptajos zemtekstos un pētīt klavieru trio daudzpusīgās iespējas un attīstību cauri gadsimtiem, tādējādi atklājot aizvien jaunus šī žanra horizontus.

Koncerta programma veidota no divu izcilu komponistu jaunības gadu klavieru trio –  L. van Bēthovena trio op.11 “Gassenhauer” un J. Brāmsa klavieru trio op.8.

Bēthovena trio ir gaišuma, humora un dzīvesprieka pilns un finālā iekļauj variācijas par tā laika komiskās operas tēmu, ko Vīnes iedzīvotāji svilpoja uz ielām – tā arī radies nosaukums “Gassenhauer”, ko šodien var tulkot kā “hits” vai pat “šlāgeris”. J. Brāmsa trio op.8 ir viņa pirmais publicētais kamermūzikas darbs, pie kā komponists karjeras brieduma gados atgriezās, to uzlabodams, tādējādi apvienojot viņam raksturīgo dramatiskumu un jauneklīgo sparu ar izcilo formas izjūtu un filozofiskumu.

Ieeja koncertā bez maksas.

Līdzīgi raksti

Līdzīgi raksti

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums