4°C

Foto autors Ventspils hronikas arhīvs

Publikācijas datums 16.12.2022

2022. gada 15. decembrī Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome atbalstīja Ventspils muzeja priekšlikumu par projekta “Ziemeļkurzemes kultūrvēsturiskā un dabas mantojuma saglabāšana, eksponēšana un tūrisma piedāvājuma attīstība” (turpmāk – Projekts) īstenošanas termiņa pagarināšanu līdz 2023. gada 31. decembrim.

Ventspils muzejs Projekta ietvaros īsteno darbību – Piejūras brīvdabas muzeja daudzfunkcionālās ēkas būvniecība, t.sk. projektēšana, būvdarbi, aprīkojums un ekspozīcijas izveide, objektā Riņķa ielā 2, Ventspilī.

Ekspozīcijas izveide ir pabeigta un nodota glabāšanai Ventspils muzejam, tās risinājumus īstenojis SIA “Dd Studio”. Pēc Piejūras brīvdabas muzeja ēkas būvdarbu pabeigšanas ekspozīcija tiks izvietota jaunajā ēkā.

Savukārt būvdarbu līgums “Piejūras brīvdabas muzejā daudzfunkcionālās ēkas jaunbūve, Riņķa ielā 2, Ventspilī” ar tā izpildītāju SIA “Ostas celtnieks” tika izbeigts, jo līgumslēdzējs nespēja izpildīt līguma nosacījumus. Šobrīd ir izsludināts jauns iepirkums par Piejūras brīvdabas muzeja daudzfunkcionālās ēkas būvdarbu 2. etapu. Plānots, ka jaunās muzeja ēkas būvdarbi tiks pabeigti līdz 2023. gada 31. decembrim.

2022. gada 15. novembrī ir pieņemti Ministru kabineta grozījumi noteikumos Nr. 322 par specifiskā atbalsta mērķa “Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos kultūras pakalpojumus” pirmās un otrās atlases kārtas projektu īstenošanas termiņa pagarināšanu līdz 2023. gada 31. decembrim. Līdz ar to ir rasta iespēja Piejūras brīvdabas muzeja ēkas būvdarbu pabeigšanai un Projekta realizācijai atbilstoši Eiropas Reģionālās attīstības fonda prasībām.

Līdzīgi raksti

Līdzīgi raksti

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums