3°C

Foto autors Ventspils hronikas arhīvs

Publikācijas datums 02.02.2023

Ventspils valstspilsētas pašvaldība nosūtījusi Latvijas Vides izglītības fondam   pieteikumu Zilā Karoga saņemšanai Ventspils pludmalei 2023. gada sezonai. Vides izglītības fonds, kas ir nacionālais Zilā Karoga kustības koordinators Latvijā, un tā organizētā žūrija izskatīs pieteikumus līdz 5. februārim. Starptautiskais vides izglītības fonds (FEE), piešķirot Zilo karogu, vērtē pašvaldības darbu pēc vairāk kā 30 kritērijiem, kas sadalīti vairākās grupās – vides izglītība un informācija, ūdens kvalitāte, apsaimniekošana, drošība, labās prakses piemēri, par katru no tiem piešķirot noteiktu punktu skaitu. Par Zilā karoga 2023 rezultāti būs zināmi aprīļa beigās.

Zilais Karogs ir pasaules populārākais tūrisma ekosertifikāts, kas tiek plaši atpazīts gan iedzīvotāju, gan pašvaldību un vides institūciju vidū un tā ir viena no  Starptautiskais vides izglītības fonda aktivitātēm. 1999. gadā, kad Ventspils pludmale pirmo reizi to saņēma, tā bija pirmā Zilā Karoga pludmale Baltijas valstīs.   

 Detalizētāka informācija par Zilā Karogu kustību pieejama ŠEIT un ŠEIT.

Zilā Karoga saņemšanas gadījumā to plānots pacelt karogu Ventspils pludmalē  3. jūnijā vienlaicīgi ar glābšanas dienesta torņa atklāšanu.

Līdzīgi raksti

Līdzīgi raksti

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums