21°C
17°C

Foto autors Ventspils hronikas arhīvs

Publikācijas datums 22.05.2024

24. maijā plkst. 16.00 teātra namā “Jūras vārti” tiks atklātas divas izstādes – Ventspils mākslinieku darbu izstāde “Pavasaris 2024”  un Ventspils fotokluba “Kaktuss” izstāde “Elpai vajag telpu”.

Ventspils mākslinieku kopizstāde piedāvā iespēju izbaudīt aktuālo reģiona vizuālās mākslas daudzveidību. Izstādē apskatāmie mākslas darbi aptver dažādus stilus un žanrus, kā arī parāda kādas tēmas un aktualitātes šobrīd nodarbina mākslinieku prātus. Daļa mākslinieku ir atsaukušies aicinājumam savā darbā kā iedvesmu izmantot teātra pasauli, tādējādi godinot teātra namu “Jūras vārti” piecpadsmit gadu jubilejā.

Izstādē piedalās mākslinieki Laimdota Junkara, Mārīte Kluša, Sarmīte Caune, Jānis Kupčs, Inga Insberga, Arnis Martinelli, Ieva Rupenheite, Gunta Kalsere, Rita Blaževiča, Marfa, Ainars Pastors, Jelena Baranovska, Gunta Krastiņa, Līva Ozoliņa, Malda Porniece, Liene Milēviča, Boriss Moiseievs, kā arī fotogrāfi Gundega Rebhūna, Ilva Buntika un Uldis Balga.

Maijā un jūnijā teātra namā “Jūras vārti” apskatāma arī fotoizstāde “Elpai vajag telpu”, ko Ventspils fotoklubs “Kaktuss” rīko sadarbībā ar tekstilmākslinieci Janu Gruntmani. Izstādē piedalās seši fotogrāfi: Kristaps Anškens, Agnese Pastare, Gatis Ošenieks, Krists Kūla, Santa Atte un Ilze Ozola.

Janas Gruntmanes izstādes laikā pazudušā darba “Elpa” epopejai ir fototurpinājums – to var aplūkot fotogrāfijās, kas tapušas Ventspils apkaimē, kā arī Florencē, Milānā un Londonā.

“Janas mākslas darbs “Elpa” ir tik iedvesmojošs, ka tas ir jāredz plašākai auditorijai. Domāju, šī tekstildarba mēnesi ilgusī ceļošana kopā ar “Kaktusa” fotomāksliniekiem ir tikai sākums vēl daudz plašākai izstādes “Elpai vajag telpu” tūrei,” stāsta fotokluba dibinātāja Agnese Pastare. Viņa atklāj, ka ideja ietvert vienu mākslas darbu citos radās, apmeklējot Janas Gruntmanes izstādi “Elpa” Popē. Kādu dienu vasaras rītausmā galvenā eksponāta “Elpa” vietā parādījās necila zīmīte, no kā vēlāk atvasināts fotoizstādes nosaukums.

Izstādes apskatāmas teātra namā “Jūras vārti” no 24. maija līdz 5. jūlijam.

Līdzīgi raksti

Līdzīgi raksti

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums