19°C
17°C

Foto autors PSIA "Ventspils labiekārtošanas kombināts"

Publikācijas datums 09.11.2022

Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” pagājušajā nedēļā uzsāka Ventspils lielākās figurālās ziedu skulptūras – “Puķu govs” – ieziemošanu. Gada nogalē, mainoties gadalaikiem, “Puķu govs” pārtapusi par gaismas skulptūru, ko izgaismo 7000 LED spuldzīšu.

Rudens un ziemas mijā Ventspils ziedu skulptūras tiek ietērptas ziemas noformējumā, tostarp arī lielākais no topiārijiem – četrus metrus augstā un septiņus metrus garā “Puķu govs”, kas Sarkanmuižas pļavā priecē jau 10 gadus.

Noslēdzoties vasaras puķu sezonai, rudenī ziedu skulptūra tiek apvilkta ar speciālu augsni stiprinošu “BonTerra” ģeopaklāju, ko pēcāk caurvij 7000 LED gaismiņu. Noformējuma izveide ir īpaši smalks darbs, jo katra spuldzīte ar rokām tiek piestiprināta pie kokosa šķiedras apvalka, lai vēja un citu ārēju apstākļu ietekmē elektroinstalācija netiktu bojāta. Savukārt apļveida dobes “Puķu gotiņas” pakājē tiek ieziemotas ar krāsainu mulču.

Figurālās ziedu skulptūras “Puķu govs” noformējums tiek mainīts divas reizes gadā – vasaras ieskaņā un rudenī. 2022. gada vasaras sezonā “Puķu govi” rotāja 8900 dažādu šķirņu viengadīgās vasaras puķes, tostarp 1700 samteņu stādi, 6 400 leduspuķes, kā arī 800 saulrieteņi.

Līdzīgi raksti

Līdzīgi raksti

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums