7°C

Foto autors PSIA "Ventspils labiekārtošanas kombināts"

Publikācijas datums 23.02.2024

Iestājoties atkusnim, kā arī ņemot vērā sinoptiķu prognozes par gaidāmajiem laikapstākļiem turpmāk, pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” no ceturtdienas, 22. februāra, Ventspilī uzsāk brauktuvju mehanizētu tīrīšanu ar ielu komunālo tehniku, kas aprīkota ar vakuuma slaucīšanas iekārtu, lai attīrītu brauktuves no smilts, sāls, putekļiem un citiem netīrumiem, kas uzkrājušies sniega un sala periodā.

Ielu mehanizēta tīrīšana ir iespējama tad, kad diennakts vidējā gaisa temperatūra ir virs +2 grādiem un kad ir darbam piemēroti laikapstākļi, t.i., nav spēcīgi nokrišņi. Atgādinām, ka sala un sniega periodu starplaikos īslaicīgi ielu uzturēšana vasaras režīmā īstenota jau iepriekš. Taču turpmāk, lai nodrošinātu kvalitātes prasības un tīrību, piemērotu laikapstākļu gadījumā mehanizēti brauktuves tiks tīrītas katru dienu.

Ielu mehanizēta tīrīšana tiek veikta ar ielu uzkopšanas komunālo tehniku, kas aprīkota ar specializētu vakuuma slaucīšanas iekārtu. Minētā tehnoloģija nodrošina smilts, sāls, putekļu, koku lapu un citu sīku netīrumu savākšanu neatkarīgi no brauktuves virmas veida un reljefa, gandrīz pilnībā novēršot putekļu rašanos.

PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” ziemas dienests, kas nodrošina brauktuvju attīrīšanu no sniega un apstrādi ar pretslīdes materiālu, līdz 29. februārim turpina darbu diennakts dežūru režīmā. Savukārt no 1. marta ziemas dienests pāries uz pagaidu dežūru režīmu, kas nozīmē, ka darba dienās tehnikas vienību dežūras tiks nodrošinātas nakts stundās, bet brīvdienās un svētku dienās – visu diennakti. Nepieciešamības – sniega un apledojuma – gadījumā braukšanas apstākļu uzlabošanas darbi tiks organizēti arī ārpus noteiktā pagaidu dežūru laika.

Līdzīgi raksti

Līdzīgi raksti

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums