3°C

Foto autors Izglītības pārvalde

Publikācijas datums 05.04.2023

Ventspils Valsts 1. ģimnāzijā no 4. aprīļa apskatāma Jūrmalas mākslinieku biedrības sagatavotā izstāde … uzplaukst sapumpurots zars.

Šī izstāde ir kā sveiciens Ventspilij, pavasarim atnākot. «Esam uzplaukuši gan pēc garās ziemas, gan pēc pandēmijas,» minēts izstādes anotācijā. Kā jau katram māksliniekam, arī šo darbu autoriem katram ir savs rokraksts un gleznošanas tehnikas, tomēr darbu klāstu vieno vadmotīvs – pavasaris, ceļš uz gaismu, uzplaukums.

Izstādē ir vērojamas dažādas kompozīcijas – abstraktas, dekoratīvas, reālistiskas ainavas un arī ziedu kompozīcijas. Pavasarīgas noskaņas sajūtamas Aijas Bernhardes un Ivetas Meijeres ainavās, Jāņa Jansona un Līgas Baņķieres dekoratīvajās kompozīcijās, pavasara ziedi uzplaukst Līvijas Pavlovskas, Irinas Kopeikinas, Mairas Veisbārdes, Olitas Gulbes, Andreja Ģērmaņa audeklos.  Koši ziedi attēloti arī Jāņa Veisa darbā, bet Voldemāra Krutina gleznā uzziedējusi jūra. Vīrišķīgs spēks jaušams Zigmunda Šņores lielformāta akvareļos un Jāņa Jēkabsona eļļas gleznā, pretstatā – sievišķīgs koķetīgums Birutas Jansones akvarelī. Ilda Sīlis ziedošas ābeles gleznojusi uz ādas. Savukārt Kristīne Belte savās grafikās spēlējas ar pelēkajiem un melnajiem toņiem.

Izstādi ir iespējams skatīt darba dienās no plkst. 13:00 līdz plkst. 16:00 Ventspils Valsts 1.ģimnāzijas 1.stāva foajē līdz šī gada 12. maijam.

Visi ir laipni aicināti!

Līdzīgi raksti

Līdzīgi raksti

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums