3°C

Foto autors Ventspils Kultūras centrs

Publikācijas datums 31.01.2023

Klāt Sveču mēnesis – februāris un sācies pavasara gaidīšanas laiks, ko iezīmē latviešu tradīciju svētki Meteņi. 5. februārī plkst. 11.00 Bērnu pilsētiņā un plkst. 15.00 bērnu parkā “Fantāzija” atzīmēsim šos gadskārtu svētkus ar muzikālām rotaļām, spēkošanos un stīvēšanos. Programmu vada Ventspils Jaunrades nama folkloras studijas “Vācelīte” pedagogi.

Ķekatu tēli – Saimniece un Lapsa kopā ar sanākušajiem meteņbērniem no malu malām izspēlēs Meteņu rotaļas, vizināsies, izskriesies, pārvarēs šķēršļus, metīs un stīvēsies, lai atmodinātu Lāci un sāktu gaidīt pavasara atnākšanu.

Sākot ar pagājušā gada septembri, Ventspils Jaunrades namā darbojas folkloras studija “Vācelīte”. Šī programma sevī ietver senās gadskārtu ieražas astoņu nodarbību ciklā. Tās apmeklē bērnu grupas no Ventspils pirmsskolas izglītības iestādēm un to vada kvalificēti pedagogi ar padziļinātu interesi un pieredzi folkloras jomā. Pedagoģes Ilga Porniece, Ineta Kalniņa un Sandra Gūtmane vairākus gadus loloja ideju par folkloras popularizēšanu pirmsskolas vecuma bērniem, lai ar izzinošu rotaļu palīdzību, raisītu interesi par latviešu tautas tradīcijām un tās iesakņotos ģimenēs.

Meteņi ir nosacīts viduspunkts starp Ziemassvētkiem un Lieldienām jeb ziemas un pavasara saulgriežiem, kas iezīmē ziemas beigu un pavasara tuvošanos. Līdz ar to Meteņus var dēvēt arī par pavasara gaidīšanas svētkiem. Tāpat kā visos ziemas svētkos, arī šajā laikā senie latvieši gājuši ķekatās un budēļos, ciemojušies un mielojušies.

Pasākumu ar Ventspils valstspilsētas pašvaldības atbalstu organizē Ventspils Kultūras centrs.

Līdzīgi raksti

Līdzīgi raksti

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums