4°C

Foto autors Ventspils Kultūras centrs

Publikācijas datums 27.03.2023

2. aprīlī plkst. 11.00 Bērnu pilsētiņā un plkst. 15.00 bērnu parkā “Fantāzija” notiks Pasaules cirka dienai veltīts pasākums. Cirka mākslas godināšanu nu jau var uzskatīt par tradicionālu Ventspilī, jo notiks jau trešo gadu. Mazajiem apmeklētājiem būs iespēja darboties kopā ar profesionāliem māksliniekiem, izmantojot dažādus cirka elementus, lai kopā ar dažādiem muzikāliem skaņdarbiem radītu mākslas priekšnesumu.

Pasaules cirka dienās cirks ceļo pie cilvēkiem, lai visdažādākajās vietās ārpus ierastajām telpām iepazīstinātu ar šo brīnišķīgo mākslas veidu. Ventspils bērnu pilsētiņās šoreiz tā būs brīvdabas izrāde ar cirka elementiem “Dzīvo skulptūru orķestris”. Jāpiemin, ka dzīvās skulptūras ir cirka priekšnesums, kurā izmanto cilvēka ķermeni, tā kustības un pozas, radot vizuāli aizraujošus un iespaidīgus skulptūrai līdzīgus tēlus.  Šajā izrādē tiks apvienotas bērnu izpildītas dziesmas ar cirka žanriem, tostarp – klaunādi, pantomīmu un ekscentriku. Priekšnesumā redzēsim un dzirdēsim ceļojošo cirku “Beztemata” un popstudijas “Jūras akmentiņi” grupas “Junda” un “Lāčuki”.

Šis pasākums ir daļa no Cirka dienām Latvijā, kuras mūsu valstī notiek jau trīspadsmito reizi, sniedzot iespēju novērtēt cirku kā modernu mākslas formu, popularizējot to visā pasaulē un atgādinot cilvēkiem par cirka mākslas skaistumu. Ideja izveidot Pasaules cirka dienu pieder Eiropas Cirka Asociācijai (ECA) un Pasaules Cirku Federācijai, kuru patronē Monako princese Stefānija. Jāatzīmē, ka ceļojošo cirku “Beztemata” atbalsta Latvijas Cirka mākslinieku asociācija un Pasaules Cirka federācija.

Aicinām piedalīties šajā pārsteigumiem pilnajā pasākumā, lai svinētu Pasaules cirka dienu un izbaudītu brīnumus, ko var piedzīvot cirka priekšnesumos.

Šos bezmaksas pasākumus finansiāli atbalsta Ventspils valstspilsētas pašvaldība.

Līdzīgi raksti

Līdzīgi raksti

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums