4°C

Foto autors Ventspils hronikas arhīvs

Publikācijas datums 06.04.2023

No 11. aprīļa vairākās Ventspils bibliotēkās būs apskatāma bērnu un jauniešu mākslas darbu konkursa „Latvijas Dziesmu svētku 150 toņi un pustoņi” darbu izstāde un konkursam darināto tērpu skate. Izstādēs būs skatāmi konkursa 2. kārtas Kurzemes reģiona skolēnu darbi no Ventspils, Kuldīgas, Saldus, Talsu  un Dienvidkurzemes novadiem, kā arī Ventspils un Liepājas valstspilsētām.

Konkursa dalībnieki ir izglītības iestāžu interešu izglītības mākslas programmas audzēkņi.

Risinot bērnu un jauniešu mākslas darbu konkursa un tērpu skates tēmu „Latvijas Dziesmu svētku 150 toņi un pustoņi”, dalībnieki savos darbos akcentē savai dzīvesvietai (pagastam, novadam, pilsētai, Latvijas vēsturiskajai zemei – Vidzemei, Kurzemei, Latgalei, Zemgalei, Sēlijai) raksturīgo vidē, dabā, kultūrā (māksla, arhitektūra, mūzika utt.), vēsturē (visa veida kultūrvēsturiskais mantojums, folklora, etnogrāfija utt.), valodā (dialekti, valodas īpatnības mūsdienās, rakstu zīmes utt.), sabiedrībā un tās norisēs aktuālos procesus pagātnē un mūsdienās.

Konkursa vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas, kā arī radošo industriju jomā tapušie bērnu un jauniešu darbi būs apskatāmi Pārventas un Augstskolas bibliotēkās no 11. aprīļa un Ventspils Galvenajā bibliotēkā no 12. aprīļa.

Līdzīgi raksti

Līdzīgi raksti

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums