17°C
9°C

Foto autors Ventspils hronikas arhīvs

Publikācijas datums 11.01.2023

Bašķu dienai tuvojoties, 15. janvārī plkst. 11.00 Bērnu pilsētiņā un plkst. 15.00 bērnu parkā “Fantāzija” notiks izjādes ar ponijiem. Mazos apmeklētājus vizinās Dūja, Mohito, Mafins un Džoanna, kuru mājvieta ir jātnieku sporta kluba “Demora” staļļi Tārgalē.

Ieraksti par aizlaiku svinamo dienu – Bašķu dienu, ir datēti 1832. gadā. Ticējumi vēsta, ka šajā dienā ir svētki visiem mājas kustoņiem, bet visvairāk govīm. Lopi bija jāapkopj un jāpabaro sevišķi labi.  Bašķu diena, saukta arī par Vadžas, Bastjāņa, Vabiāna, Sebastiāna un Govju dienu. Nav saglabājušās daudz ziņu un ticējumu par Bašķu dienu, tomēr dažas tradīcijas tika stingri ievērotas.

Zirgu audzētāja Gelinta Apse stāsta, lai zirgiem būtu laba veselība un labsajūta visu ziemu – tiem jānodrošina pietiekami daudz siena, jāaizsargā pret dubļiem un labi jākopj. Tāpat atgādina, ka labu gribēdami, barojot svešu mājdzīvnieku, tam var tikt nodarīts pāri. Zirgu drīkst barot tikai saimnieks.

Informējam, ka aukstajā ziemas periodā pasākumi bērnu pilsētiņās notiks divas reizes mēnesī. Nākamais pasākums notiks 29.janvārī. Sekojiet līdzi informācijai Ventspils Kultūras centra mājas lapā kulturascentrs.ventspils.lv.

Pasākumu organizē Ventspils Kultūras centrs, atbalsta Ventspils valstspilsētas pašvaldība.

Bezmaksas pasākums.

Līdzīgi raksti

Līdzīgi raksti

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums