-3°C

Foto autors Juris Presņikovs

Publikācijas datums 16.01.2023

Piektdien, 20. janvārī, no plkst. 16.00 līdz 19.00 Rātslaukumā tiks organizēta Barikāžu laika atcerei veltīta akcija. Aicinām iedzīvotājus atnest un ziedot sveces simboliskas Gaismas pils tapšanai. Tās tiks nogādātas Rīgā un sadarbībā ar biedrību “Tavi draugi” pārtaps ierakumu svecēs un tālāk tiks nogādātas Ukrainas aizstāvjiem.

Tāpat aicinām, nākot uz pasākumu, paņemt līdzi sveču atlikumus, skārda bundžas un gofrēto kartonu, ko varēsiet uz vietas izmantot ierakumu sveču darbnīcā.

Rātslaukumā būs iekurti piemiņas ugunskuri, pie kuriem sasildīties un atcerēties trauksmaino Barikāžu laiku. Ventspils Ukraiņu biedrības un Ventspils muzeja pārstāvji visus klātesošos cienās ar tēju un boršču.

Jāatzīmē, ka barikāžu aizstāvēšanā piedalījušies aptuveni 500 ventspilnieku. Par šo nozīmīgo dienu dalībniekiem uzskatāmi arī visi tie ventspilnieki, kas nesa uz koordinācijas vietu – toreizējo Ekskursiju biroju vecajā Rātsnamā – pārtikas produktus, pašu ceptos pīrāgus, cimdus, zeķes, kas bija domās ar saviem barikādēs klātesošajiem tuviniekiem, draugiem, darba biedriem.

Barikādes ilga no 1991. gada 13. līdz 27. janvārim, kurās piedalījās tūkstošiem cilvēku no visas Latvijas, kas bija apņēmības pilni nosargāt savu zemi un brīvību. Tautas nevardarbīgā pretošanās apliecināta lozungā “Ar gara spēku un pret karaspēku”.

Līdzīgi raksti

Līdzīgi raksti

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums