2°C

Foto autors Ventspils Tūrisma informācijas centra foto arhīvs

Ventspils VENTU KAMPAŅA jeb “VALSTS VALSTĪ”, kuru Ventspils pilsēta īstenoja sadarbībā ar aģentūru „DDB Worldwide Latvia” pamatā ir pilsētas unikalitāte un atšķirīgums, kas jau iepriekš bija sabiedrībā radījis viedokli par Ventspili kā valsti valstī.

2011.gada 12. oktobrī, Ventspils oficiāli laiž klajā savu naudu – ventus, ko savā īpašumā varēs iegūt ikviens pilsētas iedzīvotājs un viesis. 100 venti atbilst 1 latam (tagad 1 EUR). Ventu naudas zīmes aizsākumi meklējami jau 1990. gadā, kad pilsēta atzīmēja 700 gadu jubileju. Toreiz naudai bija simboliska nozīme – venti darbojās kā loterija.

Venti ir nemonetārs norēķināšanās līdzeklis Ventspils pilsētā, Latvijā. Venti ir vietējā naudas vienība, kas sniedz privilēģijas, apmeklējot dažādas aktīvās atpūtas un izklaides vietas, tūrisma objektus un kafejnīcas Ventspilī. Venti neaizstāj Latvijas nacionālo valūtu – EUR.

2011.gada oktobrī pirmo reizi apgrozībā tika laists 1 miljons ventu. Šobrīd ventiem jau ir 6 dažādi nomināli: 5; 10; 20; 50; 100 un 500.

Uz visām ventu naudas zīmēm ir attēlotas govis, kuras savulaik veidojuši ievērojamākie Latvijas mākslinieki starptautiskajam mākslas un mecenātisma projektam „Ventspils Govju parāde 2002”. Uz ventiem attēlotās govis ir izvietotas Ventspils pilsētvidē un joprojām ir tūristu iecienītākie apmeklēšanas objekti.

Pilsētai jau ir savs karogs, savs ģerbonis, sava valoda un pat sava laika zona, tāpēc likumsakarīgs bija lēmums par savas naudas – ventu – ieviešanu un savas virtuālās vēstniecības www.visitventspils.com izveidi.

Dārzu iela 6, Ventspils

Dārzu iela 6

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums