26°C
14°C

Foto autors Ventspils Tūrisma informācijas centra foto arhīvs

Dārzs savu nosaukumu ieguva, pateicoties vienai no bagātākajām ģimenēm Ventspilī – Reinku ģimenei 19. gadsimta nogalē.

Reņķa dārzs ir centrālā kultūras pasākumu norises vieta Ventspilī vasaras sezonā, kur regulāri notiek zaļumballes, vasaras koncerti un festivāli. Šeit ir uzstājušās pat ārvalstu populārās mūzikas zvaigznes kā F. R. David, Saragossa Band un grupa „Ottawan”.

Reņķa dārzā ir izvietoti arī vairāki savdabīgi vides objekti-

Mākoņaitiņas – 10 auni un jēriņi (autors Ģ. Burvis).Koka skulptūru grupā Dārza zvēriņi pastaigājas govis, kaķis un sienāzis (autors A. Dzērve). Bet lielā, 4 m augstā Muša (autors U. Kurzemnieks) nelido prom un ļauj bērniem kāpelēt pa savām daudzajām kājām.

Reņķa dārzā milzu zābaku, cepuri, atslēgu saišķi, pogas pazaudējis milzis Lutausis (autore I. Berga), kā arī iedzīvojies liels Bruņurupucis (autors V. Suškēvičs). Netālu ganās Jūras govis, kas labi sadzīvo ar Krabju krabis.

Reņķa dārza dīķis ar peldošo strūklaku un atpūtas soliņiem pie tā kļuvis par patīkamu vietu, kur atvilkt elpu un atpūtināt kājas. Reņķa dārzā ierīkotas fitnesa iekārtas vingrošanai brīvā dabā.

Ventspilī ir pieejami vairāki dzeramā ūdens punkti jeb āra brīvkrāni, kuros ir pieejams tīrs un kvalitatīvs ūdens no centralizētās ūdensapgādes sistēmas. Viens no tiem ir uzstādīts Reņķa dārzā. Pilsētā esošie dzeramā ūdens brīvkrāni darbojas sezonāli – no maija līdz oktobrim.

Sporta iela 13/15

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums