5°C

Foto autors Ventspils Tūrisma informācijas centra foto arhīvs

Estrāde celta 1958. gadā, pēc tam vairākas reizes pārbūvēta un atjaunota (arhitekts M. Siliņš). Tā kā Popes estrāde atrodas Ventspils novada augstākajā vietā, nostājoties pašā virsotnē paveras skaists skats uz apkārtni. Estrādes pusē skaidros vakaros var redzēt Ventspili, jūrā kuģus. Otrajā – dienvidu pusē – paveras Popes pagasta panorāma.

Šeit 1949. gadā notikuši Dziesmu un Darba svētki, kā arī brīvdabas teātra izrādes un operetes. Kad uzcēla jauno estrādi, tad tā kļuva par visa, tolaik Ventspils rajona estrādi, kur notika lielākie un krāšņākie pasākumi. Tā 1988. gadā notika pirmie izlokšņu svētki Popē, 1989. gadā Kurzemes novada folkloras svētki, 1991. gadā notika folkloras festivāls ,, Baltika 91.”

Ilgus gadus estrāde klusēja un tās drupušie mūri strauji ieauga krūmos. Kopš 2016. gada biedrība “Popes muiža” aktīvi rīko estrādes sakopšanas talkas un ar plašu sabiedrības iesaisti piedalās dažādos projekta konkursos iegūstot finansējumu estrādes atjaunošanai. 2019. gadā Ventspils novada pašvaldība ar Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai atbalstu īstenoja Popes brīvdabas estrādes skatītāju sēdvietu pārbūves projektu.

pope.ventspilsnovads.lv

CV42+P3 Pope, Popes pagasts, Latvija

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums