3°C

Top izvēlē

Top izvēlē

Top izvēlē

Top izvēlē

Top izvēlē

Top izvēlē

Top izvēlē

30

1954. gadā dibinātā muzeja teritorijā izvietotas etnogrāfiska rakstura ekspozīcijas, kas liecina par tradīcijām, kuru saknes ir gadsimtiem senas. Muzeja krājumā ir vairāk nekā 20 000 priekšmetu, un tas atspoguļo latviešu un lībiešu zemnieku un zvejnieku dzīvi. Iekštelpu un brīvdabas ekspozīcijā (kopējā platība 4,8 ha) apskatei izvietoti aptuveni 600 eksponātu. Lielākais no tiem ir dzirnavas, mazākais – adata pludiņu piešūšanai pie tīkla.

Šobrīd tas ir vienīgais tieši zvejniecībai veltītais brīvdabas muzejs Latvijā ar zvejnieku sētām, klētīm un vējdzirnavām no Užavas pagasta, dūmnamiem, kūpinātavām, tīklu būdām un citiem novada celtniecībā un sadzīvē raksturīgiem eksponātiem.

Piejūras brīvdabas muzejā ir apskatāma plaša jūras zvejas laivu un Baltijas valstīs lielākā enkuru kolekcija ar 152 eksponātiem no 17.gs. līdz pat mūsdienām. No lielākajiem enkuriem Jūrmalas parkā ir izveidota Enkuru taka.

Vieni no ievērojamākiem Piejūras brīvdabas muzeja eksponātiem ir divas Ml tvaika lokomotīves Ml-611 (LDz muzeja īpašums) un Ml-631, 600 mm šaursliežu dzelzceļa Mazbānīši – tvaika dzinēja lokomotīves ar vagoniņiem, kas vēl 20. gs. 60. gados regulāri kursējuši starp piejūras zvejniekciemiem. Lokomotīves būvētas 1916. gadā Vācijā, tās svars ir 9 t un tā spēj sasniegt 20 km/h ātrumu. Mazbānītis vizina tūristus gan pa 1,4 km garu loku Jūrmalas parkā gan pa izbūvēto jauno Kalna līniju sākot ar 1. maiju līdz 31. oktobrim.

Regulāri notiek plaši un atraktīvi pasākumi, piemēram, Mazbānīša svētki, Amatu dienas Pilsētas svētkos, Pagastu svētki, kā arī latviešu gadskārtu svinības un slāvu meteņi “Masļeņica”.

Piejūras brīvdabas muzejā atrodas Smiltnieku māja. Ēka ir 19. gs. beigām raksturīga piepilsētas dzīvojamā ēka un ar savu saglabātības pakāpi tā ir unikāla gan Ventspils, gan arī visas Latvijas pilsētvides apbūvē. Smiltnieku māju Pārventā, 1874.gadā, uz zemes, kas iedalīta par piedalīšanos turku karā, cēlis māju īpašnieces Valentīnas Žūkas vectēvs.

Piejūras brīvdabas muzejā ir Lielirbes baptistu lūgšanu nams, kurā izvietota ekspozīcija par baptistu kustības vēsturi Ventspils novadā un Latvijā. Telpas tiek izmantotas gan dažādu konfesiju reliģiskām ceremonijām (kāzām, kristībām u.c.), ekumēniskiem dievkalpojumiem, kā arī tematiskiem pasākumiem, mākslas un krājuma izstādēm, garīgiem koncertiem.

Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā pieejama arhitektoniski augstvērtīga laivu māja, kurā izvietots muzeja plašo zvejas līdzekļu klāsts – 21 zvejas laiva un ar zvejniecību saistīti priekšmeti, ļaujot apmeklētājiem iepazīt zvejnieka darba ikdienu un zvejniecības attīstības ceļu Ziemeļkurzemē.

Cenas:

Pieaugušajiem:

2,00 EUR vai 1,60 EUR + 40 venti. Dienas biļete uz visiem muzejiem: 5,00 EUR

Skolēniem, studentiem, pensionāriem:

1,00 EUR vai 0,70 EUR + 30 venti. Dienas biļete uz visiem muzejiem: 2,50 EUR.

Ģimenes biļete:

4,00 EUR vai 3,10 + 90 venti. Dienas biļete uz visiem muzejiem: 10,00 EUR (2 pieaugušie + 1 līdz 5 bērni)

Bez maksas:

I grupas invalīdam un tā pavadošajai personai;
II grupas invalīdam;
Pirmsskolas vecuma bērniem;
Katram grupas 16. apmeklētājam (15+1; 30+2; 45+3)

Papildus informācija:

  • Iespējami norēķini ar maksājumu karti

  • Iespējami norēķini skaidrā naudā

  • Autostāvvieta

  • Muzejpedagoģiskās programmas

  • Ekskursijas

  • Atļauti mājdzīvnieki

  • Teritorijas noma

  • WC

30
+371 22466099
brivdaba@ventspils.lv
www.muzejs.ventspils.lv
Ot.
Tr.
Ce.
Pk.
Se.
Sv.

10:00-18:00

Riņķa iela 2

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums