5°C
TOP

Jūrkalne ir viena no gleznainākajām jūras piekrastēm Latvijā, kas lepojas ar skaistu smilšu pludmali un augstāko stāvkrastu Latvijā.

Skaistā skata baudīšanai no 20 metru augstās krasta kraujas uz pludmali ved speciāli veidotas kāpnes. Tās vairākkārt ir atjaunotas, jo spēcīgu vētru laikā krasts ievērojami atkāpjas — tieši pie Jūrkalnes novērojama vislielākā krasta erozija Latvijā.

Pēc Otrā pasaules kara, Jūrkalnes pludmale un dižais stāvkrasts, kas iezīmēja Padomju Savienības rietumu robežu, bija pieejami tikai ar īpašām atļaujām, bet nu jau pāris gadu desmitus Jūrkalne atkal ir ļoti iemīļots vasaras galamērķis.

Smilšainā pludmale ir izcila sauļošanās vieta, bet jūra kā magnēts pievelk ūdenssporta cienītājus. Jūrkalni ir iemīļojuši vindsērfinga, kaitborda, stāvairēšanas entuziasti. Šī ir lieliski piemērota vieta paraplanierismam.

Šeit atrodas piemiņas zīme 2. pasaules kara bēgļiem uz Zviedriju „Cerību bura” un senais koka tilts pār Rīvas upi, Ugunspļava ar dabas taku Aldara akmens un tēlnieka Ģirta Burvja veidotais piemiņas ansamblis Fēliksbergas jūrskolai.

Ir piebraucamais ceļš ar soliņiem, piknika galdu un vasaras sezonā WC. 

TOP
www.jurkalne.lv

jūrkalnes stāvkratss

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums