18°C
16°C

Foto autors Ventspils Tūrisma informācijas centra foto arhīvs

Dabas atpūtas parks Jūrkalnē ietver Vēja sētu, Ugunspļavu un divas dabas takas, kas ved uz centra pludmali. Pie stāvkrastā izbūvēta skatu platforma, soliņi un kāpnes.

Vēja sētā uzstādītas skulptūras visiem vējiem – ziemeļu, dienvidu, rietumu un austrumu. Nosaukumi iegravēti vairākās valodās. Vasarā nakts pasākumos skulptūras izgaismo.

Ugunspļavā atrodas brīvdabas skatuve, deju laukums, lapenīte un piecas laukakmeņiem klātas ugunskura vietas. Ugunspļavā 2020.gadā izveidota dabas koncertzāle jeb Vējturu nams. Šeit notiek koncerti, festivāli, zaļumballes, gadatirgi un svin svētkus. Īpaši krāšņi ir suitu tradīcijās atzīmētie vasaras saulgrieži 21.jūnijā. Pavasarī pļavā krāšņi uzzied 50 talcinieku stādītās ābelītes, bet ražas laikā te  Tūrisma sezonu noslēdz ar Ābollu balli.  

Mazā dabas taka vijas pa piejūras mežu. Te var  fotografēties  pie pundurmilža vigvama, raganas mājiņas vai atsēsties meža zivju alejā. Ejot pa Lielo dabas taku nonākam līdz jūrai, lai sagaidītu visskaistākos un romantiskākos saulrietus.

Parka ideja tapusi sadarbībā ar Latvijā pazīstamo mūziķi Igo Fominu, kuru iedvesmojusi teika par latviešu tautu un tās garu, kas piedzimis sen senos laikos pie jūrnieku iekurtā ugunskura pēc brīnumainas izglābšanās no vētras. Rūdīts visos jūras vējos latviešu gars ir stiprs un nelokāms. Tas atjaunojas ik reiz, kad latvieši īsteno savu vēlmi sanākt kopā.  

Jūrkalnes dabas un atpūtas parks, P111, Jūrkalne, Jūrkalnes pagasts, LV-3626, Latvija

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums