20°C
19°C
TOP
Laivu bāze un dabas taka atrodas - Staldzenes iela 64, Ventspils

Foto autors Ventspils Tūrisma informācijas centra foto arhīvs

Būšnieka ezers kļuvis par brīnišķīgu aktīvās atpūtas cienītāju objektu, kura īpašo dabas skaistumu tagad iespējams izbaudīt ne tikai peldētājiem un laivotājiem, bet arī velobraucējiem, skrējējiem, pastaigu mīļotājiem un arī ornitologiem.

Ap ezeru izbūvēts gājēju un veloceliņš, izveidota 187 m metrus gara gājēju laipa un tās galā skatu platforma putnu vērošanai, labiekārtota peldvieta un piknika vietas. 

Projekta “Dabas lieguma “Būšnieku ezera krasts” infrastruktūras pilnveidošana” īstenošna pilsētas iedzīvotājiem un tās viesiem sniedz iespēju mērot  8 km maršrutu visapkārt Būšnieku ezeram- Būšnieku ezera dabas taka.

 Būšnieku ezera laivu bāze piedāvā laivu, katamarānu un SUP dēļu nomu.

Būšnieku ezers ir unikāls ar savu novietojumu vidēji 10 m virs jūras līmeņa, atrodoties tikai 1,5 km attālu – mā no Baltijas jūras. Ezera ūdens virsmas spoguļa laukums ir 330 ha. Maksimālais gultnes dziļums – 2,8 m. Šeit mīt asaris, karpa, karūsa, līdaka, līnis, rauda, rudulis, vēdzele, kā arī zutis.

Būšnieku ezers ir lagūnu tipa ezers, kurš ir izveidojies starpkāpu ieplakā. Piegulošo kāpu grēdu atzīmes atrodas no 23,6 līdz 20,8 m virs jūras līmeņa. Ezera rietumu pusē atrodas Eiropas aizsargājamo dabas teritoriju tīklā NATURA 2000 iekļautais dabas liegums “Būšnieku ezera krasts”, kas ir izveidots 2004. gadā un aizņem 49 ha platību.

TOP
Laivu bāze un dabas taka atrodas - Staldzenes iela 64, Ventspils

Būšnieku ezera peldvieta

CMP4+VF Ventspils, Ventspils pilsēta, Latvija

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums