4°C

Top izvēlē

Top izvēlē

Top izvēlē

Top izvēlē

Top izvēlē

Top izvēlē

Top izvēlē

Gads: 2020

Gar Ventas krastu izvietotas 14 bojas* un stoderes, kurām tagad dāvāts otrs mūžs – stāstīt par jūrniecību. Pie katras bojas novietota informācijas plāksne, kas paskaidro, kādam nolūkam konkrētais boju tips domāts.

Ventspils brīv­ostas pārvaldes entuziasti – bijušais Ovišu bākas uzraugs Pēteris Pazņikovs, kas tagad jau viņsaulē, un pašreizējais Kuģošanas atbalsta dienesta inženieris Aivars Beitāns –  savākuši vērtīgu jūras izskaloto navigācijas zīmju kolekciju. Daļa kolekcijas, kas tiks eksponēta ostas ielas promenādē, savu darba mūžu jau ir nokalpojušas.  Atsevišķiem eksemplāriem ir 30–40 un pat vairāk gadu. Dažas bojas ir jūras izskalotas – viena atpeldējusi no Dānijas, cita – no Somijas, Vācijas. Mums tuvākā analoģiskā navigācijas zīmju kolekcija atrodas Tallinas jūras muzejā.

Mūsdienās, lai nodrošinātu drošu kuģošanu, visu cauru gadu tiek izmantotas vienas un tās pašas bojas, bet kādreiz bija ziemas un vasaras bojas. Mūsdienu bojas ir aprīkotas ar GPS globālās pozicionēšanas sistēmu, ar gaismas diožu lampām, tās nekavējoties ziņo, ja neatrodas savā novietošanas vietā vai par citiem bojājumiem monitoringa datorsistēmai un uz Ostas kuģošanas dienesta atbildīgā darbinieka mobilo tālruni.

* Boja – tā ir peldoša, specifiskas konstrukcijas un krāsas navigācijas zīme, kas apzīmē kuģošanas ceļu, rāda jūras vai ostas kanāla puses, enkuru stāvvietas, sēkļus, šķēršļus kuģošanai un citas bīstamas navigācijas vietas.

Kr. Valdemāra iela 12

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums