3°C

Foto autorius SIA "Kurzemes filharmonija"

Paskelbimo data 22.12.2022

2023. 14. veebruaril 2023 kl Kell 19.00 kõlab Ventspilsis teatrimajas “Jūras vārti” Läti rokiveteranide Pērkons” ja Liepāja sümfooniaorkestri eriline kontsertprogramm, milles grupi teosed on sümfoonilise kõlaga. Selle kava lauluseaded tegi helilooja Andris Sējāns.

Ansambel “Pērkons” on Läti roki ikoon, mille moodustavad legendaarsed isiksused. (..) Kauaoodatud esimene kava sümfooniaorkestriga – kes siis muu kui Liepāja sümfoonia!” rõhutab LSO direktor Uldis Lipskis.

“Programm erineb sarnastest projektidest selle poolest, et see on sümfooniaorkester ja grupp “Pērkons”, mitte grupp “Pērkons” ja sümfooniaorkester. Seetõttu on rõhk sõnal “sümfooniline”: sümfooniaorkester mängib “Pērkona” muusikat, ütleb bändi eestvedaja ja kõigi heliteoste autor Juris Kulakovs.

«Piltlikult öeldes kujutan seda kontserti ette kui tund ja 20 minutit kestvat vahvat reisi heas, uues ja mugavas «Mercedeses». Eeldan, et iga mängitav “Pērkona” lugu omandab uusi nüansse ja värve, mille loob sümfooniaorkestri edukas “Pērkona” lugude arranžeering,” ütleb grupi kitarrist ja Juris Sējāns, samas kui grupi solist, kultuuriminister Nauris Puntulis lisab: “Ootan kontserti suure kannatamatusega ja tean kindlalt, et Ventspils kuuleb “Me toitume üksteisest”.”

Kava heliloomingud valis helilooja Juris Kulakovs ise. “Need palad on loodud akadeemilise muusika põhimõttel, seetõttu tänulik, et neile sümfooniat esitatakse” selgitab helilooja, kelle looming on lahutamatult põimunud rokenrolli ja akadeemilise muusikaga.

Kavas esitab sümfooniaorkester “Pērkonsi” klassikalisi hitte – “Peaaegu rahvalaul “, “Ballaad luigest “, “Balletomania”, “Roheline”, “Igapäevane laul”, aga ka vähemtuntud teoseid – ” Lenda” ja “Tramm”.

Korraldaja SIA “Kurzeme Filharmoonia”. Üritust rahastavad Euroopa Regionaalarengu Fond ja Ventspilsi omavalitsus.

Bilietus į koncertą galima įsigyti „Biļešu Paradīzes“ prekybos vietose ir internete: www.bilesuparadize.lv.

Koncertų salė „Latvija“ internete:

www.facebook.com/latvijahall

www.koncertzalelatvija.lv

www.instagram.lv/latvijahall

Panašūs straipsniai

Panašūs straipsniai

Kalendorius su aktualiais renginiais Ventspilyje ir jo apylinkėse

Sekti mus