-3°C

Foto autors Ventspils Komunālās pārvaldes arhīvs

Publikācijas datums 07.11.2023

Gaidot Latvijas valsts dzimšanas dienu, Ventspils pilsētu saposīs sarkanbaltsarkanajā svētku noformējumā. Šonedēļ uzsāksim Latvijas valsts svētku dekorāciju izvietošanu pilsētvidē.

Novembris ir valsts svētku mēnesis. Lai godinātu Lāčplēša dienu un Latvijas Republikas Proklamēšanas 105. gadadienu, Lielajā laukumā, iepretim Koncertzālei “Latvija” un Ventspils mūzikas vidusskolai, novietosim dekoru “Latvija” un trīs statīvus ar vertikāliem sarkanbaltsarkaniem karogiem. Rātslaukumā atradīsies dekori “Trīs puzuri” un “Karoga lenta”.

Lāčplēša Kara ordeņu kavalieru piemiņas vietā, pie Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes uzstādītā piemiņas stēla, būs statīvs ar desmit valsts karogiem. Stēlas augšdaļā ir iekalts Lāčplēša kara ordeņa bareljefs, zem tā – ordeņa devīze PAR LATVIJU, Latvijas brīvības cīņu kara gadi 1918 – 1920 un piecpadsmit Ventspils pilsētā un novadā dzimušo Lāčplēša kara ordeņa kavalieru vārdi, dienesta pakāpes un dzīves gadi. Piemiņas zīmē ir izmantots unikāls burtu veids, kas sākotnēji tika izstrādāts un izmantots Rīgas Brāļu kapu ansamblī.

Jaunu svētku dekoru uzstādīsim Pārventas centrā. Ar valsts karoga lentām izdekorēsim strūklaku “Kāpu priede”.

Papildus esošiem dekoriem, pilsētu rotāsim ar valsts karogu baneriem uz apgaismes stabiem – Rātslaukumā un Tirgus ielā, Lielajā prospektā, posmā no Brīvības ielas līdz Kuldīgas ielai. Kuldīgas ielā, posmā no Kārļa līdz Lauku ielai, uz desmit apgaismes stabiem atradīsies ornamentāli valsts karogu baneri.

Paralēli valsts svētku dekorācijām, uzsāks Ziemassvētku dekorāciju izvietošanu pilsētvidē. Ziemassvētku rotājumus ieslēgs 2. decembrī, līdz ar pilsētas galvenās svētku egles svinīgo iedegšanu.

Līdzīgi raksti

Līdzīgi raksti

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums